DE WETE gedaan aan de leden van de HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN WETES-WAARDIGHEDEN Verschijnt aan het begin van elk kwartaal Abonnement 12,50 per jaar inclusief lidmaatschap Niets uit deze Wete mag worden overgenomen, vermenigvuldigd of gecopieerd zonder de toe stemming van het bestuur. De eerste helft van 1979 zit er voor de Heemkundige Kring Walcheren ook weer a! op. En met de voorbereidingen van het komende winterseizoen zijn we weer volop bezig. Het is echter niet zo dat de zomermaanden onze belangstelling niet hebben, want dat hebt U in de voorbije tijd weer kunnen merken. Wel zijn voor de leden de maanden juli en augustus rustmaanden, maar voor het bestuur gaat veel werk gewoon door. Post en kopij komen regelmatig binnen en de voorbereidingen voor het volgende seizoen vragen ook weer de aandacht. Voor de evenementen van het tweede kwartaal was veel belangstelling. U kunt daar een weer gave van vinden in dit blad. De jaarvergadering, de lezing van de heer Jilleba, onze vroege voorjaarswandeling en het bezoek aan Arnemuiden kunt U in het kort weervinden. Wij hopen dat deze nieuwe Wete ook weer aan Uw eisen voldoet. Van de vaste rubricisten zullen we deze keer de heer De Mey moeten missen. De kopij voor deze Wete moest i.v.m. vakanties vroeg binnen zijn en het was voor hem, gezien zijn vele andere werk, onmogelijk om op tijd zijn bijdrage in te leveren. Maar de volgende keer kunt U zijn 'uutdruksels' weer tegemoet zien. Fr. Broeksma neemt ons deze keer mee naar Vlissingen, waar de aandacht wordt gericht op Jacob Hobein en dr. van Dijk neemt ons in Vlissingen mee naar het Galgen veld. Ook zult U weer enkele 'dijkjes' aantreffen. Wie zelf een slabberjanspel wil maken, zal hiervoor genoeg aanwijzingen vinden in het artikel van de heer van Wallenburg en van de heer Sasburg zijn er weer jeugdherinneringen. Een ge dicht van mevrouw van Sparrentak - Poppe uit Vrouwenpolder over een schoolreisje in 1930 zal U zeker een tijdje leesplezier verschaffen. Mevrouw van Nieuwenhuijzen heeft het gedicht van voetnoten voorzien terwille van die leden die het woordgebruik en het dialekt van Walcheren niet precies kennen. Voor een verhaal uit de nagelaten werken van J. Vader heeft mevrouw van Nieuwenhuijzen ook weer gezorgd. Het is weer gevarieerde leesstof en U weet dat reakties op de artikelen altijd van harte welkom zijn. Misschien zit daar weer stof in voor nieuwe verhalen, want die blijven welkom. 1

de Wete | 1979 | | pagina 3