ONZE JAARVERGADERING gevels, kozijnen en deuren. Bij de ontwikkeling daarvan in de loop der eeuwen zijn ook invloeden van omliggende gebieden op te merken, zei hij. Bij de vertoonde dia's waren juweeltjes van binnenhuiskunst. Hij noemde het jammer dat in de oorlog zoveel moois in Middelburg is verwoest en ook dat later bij de restauratie niet altijd even zorgvuldig als wel nodig was, is te werk gegaan. Veel fraaie dingen zijn helaas verloren gegaan. In zijn dankwoord - het was toen al na half elf - wees de voorzitter er op dat Jilleba ook rond leidingen hoopt te verzorgen in de binnenstad waarbij mogelijk ook oude panden van binnen kunnen worden bezichtigd. Wanneer dat zal gebeuren en hoe, zal De Wete U tijdig laten weten. Ons lid Jilleba heeft zich veel moeite getroost om zo eenvoudig mogelijk en boeiend te vertellen over zijn waarnemingen in de oude woningen van Middelburg, een onderwerp dat de liefde van zijn hart heeft. Het werd door de ongeveer dertig aanwezige belangstellenden zeer op prijs gesteld. C. den Otter 'We hebben een goed jaar gehad'. Met deze woorden in zijn openingswoord van de jaarver gadering op 23 mei 1979 in 'De Brasserie' te Middelburg, typeerde voorzitter S. Joustra de toestand van onze kring in 1978. Hij baseerde zijn oordeel mede op het feit dat het aantal leden steeg van 388 naar 443, een toename van 55 leden. De voorzitter wees er op dat de bijeenkomsten steeds door een bevredigend aantal leden worden bezocht en we vaak ook nieuwe gezichten zien. Wat betreft de gehouden 11 evene menten (excursies en lezingen) merkte hij op: 'Variatie bieden is voor ons belangrijk'. We hoorden ook dat ons blad De Wete naast milde kritiek ook veel waardering krijgt. Van het door F. Jilleba geschreven boek 'Het oude Middelburgse woonhuis' is nu ongeveer van de oplage verkocht en zijn 'geeltje' over het gebouw van de rechtbank zal worden herdrukt. Er is nog steeds vraag naar zijn boek. De voorzitter kon deze avond ook trots een nieuw 'geeltje' ten doop houden. Het was het door ing. A.C. la Rivière geschreven 'Westhove een reservaat apart'. Het keurig uitgevoerde boekje is voorzien van een aantal tekeningen en foto's. In de pauze ging het al grif van de hand. Tot besluit zei de voorzitter dat de werkgroep Veldnamen gestadig doorwerkt en dat een uitgave van de veldnamen van Koudekerke in voorbereiding is. Secretaris J. Louwerse en penningmeesteresse mevr. C. van Nieuwenhuijzen lazen hun jaar verslagen voor, die bij het begin van de vergadering reeds waren uitgereikt. Ze worden in dit nummer opgenomen. De penningmeesteresse moest bekennen dat ze in haar begroting een foutje had gemaakt dat leidde tot een hoger batig saldo dan was vermeld. De heer Sasburg meende dat het aantal leden op Walcheren feitelijk hoger moest zijn. De voorzitter ant woordde hem dat het aantal leden nog steeds groeit en we doorgaan met onze activiteiten op de dorpen om daar belangstellenden lid te maken; volgens hem volgden we zo de goede methode. De kascommissie rapporteerde dat de boeken van de penningmeesteresse in goede orde waren bevonden. Zij werd daarvoor bedankt en de commissie herbenoemd. De bestuursverkiezing verliep vlot. Bij acclamatie werd F. van den Driest als lid van het bestuur herkozen en de gemeente-archivaris van Middelburg P.W. Sijnke als lid gekozen in de bestaande vacature in het bestuur. De rondvraag leverde enige interessante vragen op. Aanleiding tot een vraag was de vermel- 3

de Wete | 1979 | | pagina 5