JAARVERSLAG ding in het financieel verslag over een gift aan het restauratiefonds kerk Grijpskerke. Men vond die te laag, maar mevrouw van Nieuwenhuijzen merkte op dat ook de meeste deelne mers aan die excursie een gift hebben gegeven. De voorzitter beloofde: het bestuur zal bespreken wat we in de toekomst in dergelijke gevallen doen. De vrager over een vroegere buitenplaats in de buurt van Klarenbeek werd door de secretaris verwezen naar een tentoonstelling in het Rijksarchief. In de pauze zou hij voorts nadere in lichtingen krijgen. De heer Sasburg stelde voor de contributie te verhogen en geen bijdrage te vragen van deelnemers aan excursies en bezoekers van vergaderingen. Zijn voorstel kreeg geen bijval. Zijn tweede vraag betrof een door hem ingezonden voorstel tot het houden van een Walcherse dag. Hij miste dit punt op de agenda. Op verzoek van het bestuur heeft hij dit voorstel breed uitgewerkt en de secretaris las het nu voor. De voorzitter zei dat het bestuur dit een mooi plan vond, maar dat men na een diepgaande bespreking, het niet te realiseren achtte door onze kring. Het plan zal daarom, als de heer Sasburg daarin toestemt, worden voorgelegd aan Delta Cultureel te Veere waar men meer mogelijkheden heeft. Na een bespreking ging de grootst mogelijke meerderheid van de aanwezige leden akkoord met het beleid van het bestuur in deze zaak. Na de pauze was onze oud-voorzitter J. van Leeuwen weer in de gelegenheid een groot aantal door hem gemaakte dia's te laten zien van allerlei plaatsen en zaken op Walcheren die we vaak niet opmerken. Zijn dia-vertoning en zijn toelichting hadden alle aandacht en velen zullen zich het verwijt hebben gemaakt dat ze vaak achteloos voorbijgaan aan kleine en mooie details die het bekijken meer dan waard zijn en die de heer van Leeuwen als scherp opmerker niet ontgaan en daarom heeft gefotografeerd. Hij kreeg dan ook na afloop een dankbaar applaus en een hartelijk dankwoord van de voorzitter. Even na tien uur was de vergadering afgelopen. C. den Otter Het jaarverslag over 1978 van de Heemkundige Kring Walcheren kunnen we beginnen met de mededeling dat de belangstelling voor onze vereniging nog steeds groeit. Waren er op 1 januari 1978 388 leden, we konden het jaar afsluiten met een ledental van 443. Ook de belangstelling voor de lezingen en excursies, waarvan er in het afgelopen jaar een 11-tal zijn gehouden, blijft goed. Het bestuur hoopt dan ook op de ingeslagen weg door te gaan en zal steeds blijven trachten een zo gevarieerd mogelijk programma aan haar leden te kunnen aanbieden. Mochten er onder de leden zijn die op dit punt wensen hebben of die ideeën kunnen aan dragen, dan zal ook daar het bestuur een open oor voor hebben. Ons lijfblad De Wete mag zich ook in een goede belangstelling verheugen. Uit de vele reakties op de verschillende artikelen mogen we opmaken dat het blad met interesse wordt gelezen. Ook over het uiterlijk van het blad ontvangen we regelmatig waarderende opmerkingen en in overleg met onze drukker proberen we de uitvoering telkens zo goed mogelijk te doen zijn. Naast het aantal vaste rubrieken ontvangen we vanuit onze ledenkring geregeld kopij om in De Wete te plaatsen. Het bestuur stelt dat bijzonder op prijs en hoopt dat men hiermee blijft doorgaan of dat men dit voorbeeld zal gaan volgen. De mogelijkheid om illustraties of foto's te plaatsen kunnen we alleen maar zien als een goede verbetering. Zoals U in het financieel verslag kunt zien, werden de diverse uitgaven van onze vereniging nog steeds verkocht. Uitgave of heruitgave van een z.g. 'Geeltje' komt nogal eens voor op de agenda van onze bestuursvergaderingen. We hopen in 1979 hier zeker weer iets aan te doen. De Veldnamencommissie is nog druk doende om te komen tot uitgave van Koudekerke. Het 4

de Wete | 1979 | | pagina 6