boek wordt er op gewezen dat onze andere uitgaven vaak neerkomen op een hoeveelheid die overeenkomt met een jaarboek. Wij hebben echter gekozen voor de uitgave van 'geeltjes' en andere publikaties en niet voor een jaarboek. De vergadering gaat akkoord met wijziging van art. 2, waarbij echter toegevoegd wordt dat het contributiebedrag 'jaarlijks' door de Algemene Vergadering wordt bepaald. De wijzi gingsvoorstellen van art. 3 worden door de vergadering aangenomen, waarbij de voorzitter ten aanzien van het tweemaal herkiesbaar stellen van een bestuurslid opmerkt, dat dit te maken heeft met de regel dat een tussentijds aftredend bestuurslid wordt opgevolgd door een nieuw bestuurslid die zijn plaats op het rooster van aftreden inneemt en zodoende soms na een jaar al herkozen moet worden. Dit feit heeft zich als eens voorgedaan en met voorgestelde wijziging wordt ondervangen, dat sommige bestuursleden na een tamelijk korte zittingsperio de al moeten verdwijnen. De heer Hesselink merkt hierbij ook nog op dat het gevaar dat bepaalde personen mogelijk te lang in een bestuur blijven zitten, heel eenvoudig op te lossen is door hen bij herverkiezing niet meer te stemmen. De laatste regel van art. 3 punt ad. c wordt: de voorzitter leidt de vergaderingen; bij zijn ont stentenis één der andere bestuursleden. Bij art. 4 wil de vergadering een wijziging m.b.t. het stemmen over personen. Dit naar aanleiding van een opmerking van de heer Sasburg dat hierover niets in het huishoudelijk reglement staat, terwijl het op vorige vergaderingen meermalen gebeurd is. Bij het stemmen over personen zal er aan toegevoegd worden dat dit schriftelijk gebeurt, met de mogelijkheid om bij enkelvoudige kandidaatstelling de personen te benoemen. De vergadering vindt dat de voorgestelde wijziging van art. 5 punt e niet moet doorgaan en moet blijven zoals het er staat. De laatste regels van dit artikel zullen aangepast worden aan de wijziging van art. 1 punt g. De laatste drie artikelen worden aangenomen zoals voorgesteld is. Hierna lezen de secretaris en de penningmeester hun jaarverslagen. De heer Sasburg vraagt naar aanleiding van het jaarverslag van de secretaris of het niet gewenst is De Wete bij een andere drukkerij onder te brengen. Hij kan zich nog steeds niet gelukkig voelen met de uit voering van ons blad. De voorzitter en mevrouw van Nieuwenhuyzen zijn het hier beslist niet mee eens. Zij halen voorbeelden aan van leden, waaronder ook deskundigen, die een duidelijk positief oordeel over het blad hebben uitgesproken. Natuurlijk sluipen er wel eens fouten in en ook de 'kopjes' vindt men te dik. Hierover zal ook met de drukker gesproken worden. De heer Hesselink vindt dat het bestuur het recht heeft om ook over de uitvoering van de uitgaven te oordelen en als het helemaal niet goed is, zullen ze dat wel van meerdere leden horen. Bij het financieel verslag zou de heer Sasburg graag een wat gedetailleerder overzicht willen hebben van de verkochte en nog aanwezige uitgaven. Gezien de stijging van de kosten en het feit dat de vereniging al jaren dezelfde contributie handhaaft, doet de heer Hesselink een voorstel om voor het jaar 1981 toch een contributie verhoging in te voeren van 12,50 naar 15,00. Dit voorstel wordt door de vergadering aan genomen. Voor de bestuursverkiezing neemt de voorzitter eerst afscheid van de aftredende en vertrek kende bestuursleden. De heer den Otter, die wegens een flinke griep niet aanwezig kon zijn, wordt dank gebracht voor het vele werk dat hij als notulist en schakel naar de pers, heeft gedaan. Zijn inbreng als bestuurslid zullen we missen, maar zijn belangstelling als lid zullen we gelukkig behouden. Ook de heer Kools, die wel aanwezig is, wordt hartelijk dank gezegd voor zijn werk als bestuurslid. Hij is een aantal jaren secretaris geweest en heeft op die wijze veel voor onze vereniging gedaan. Drukke werkzaamheden noopten hem indertijd met het secretariaat te stoppen, maar als bestuurslid heeft hij daarna nog een aantal jaren een aktieve bijdrage geleverd. Ook zijn vrouw wordt in de dank betrokken omdat wij sinds vele jaren 8

de Wete | 1980 | | pagina 10