AANKONDIGINGEN De eerstvolgende bijeenkomst is reeds in de vorige Wete aangekondigd. Op 29 oktober de lezing met dia's over de oorlogstijd op Walcheren. Plaats en tijd kunt U vinden in de vorige Wete. Een lang verwacht gebeuren staat ons te wachten op 1 december 1980. Op die avond zal het boek over de veldnamen van Koudekerke ten doop worden gehouden. Het eerste exemplaar zal aangeboden worden aan de heer S. Francke, burgemeester van Valkenisse, waarna ook exemplaren worden aangeboden aan de oud-burgemeester van Koudekerke, de heer J.L. Dregmans en aan de belangrijkste Koudekerkse medewerkers. Het gebeuren zal ook deze keer weer plaatsvinden in hotel Walcheren te Koudekerke. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer A.P. de Klerk, een van de medewerkers van de veld- namencommissie een lezing houden over de betekenis van het veldnamen-onderzoek. Hij en enkele andere medewerkers hebben een groot aantal dia's gemaakt om het onderzoek en de daaruit voortgevloeide gegevens te verduidelijken. Al met al zal deze avond zeker weer een hoogtepunt worden in het bestaan van de Heemkundige Kring Walcheren en we hopen dan ook velen te kunnen verwelkomen. In de maand december houden we meestal geen bijeenkomst, daar velen van U dan vaak een overbezet programma hebben. Toch beginnen we deze maand met een groot gebeuren en tevens willen we o.l.v. de heer Jilleba ook nog een bezoek brengen aan het pand, waarover hij in deze Wete een uitvoerig artikel heeft gewijd. Daar hij echter vooraf wil weten of hier belangstelling voor is, hebben we met hem de volgende afspraak gemaakt: ieder die hier belangstelling voor heeft, meldt dit aan de secretaris, waarna in overleg met de heer Jilleba een datum en tijd wordt afgesproken. Onze eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar zal zijn op woensdagavond 28 januari. De heer J. v.d. Berg, voorzitter van de werkgroep Historie en Archeologie van het Zeeuws Genootschap zal dan voor ons een inleiding houden over de geologie en archeologie van Walcheren: het ontstaan van de kreekruggen en het inklinken van de veenlaag. De inleiding wordt met tekeningen en dia's verduidelijkt. In de volgende Wete zal de heer v.d. Berg een korte inleiding op zijn lezing geven en zullen we U tijd en plaats van samenkomst mededelen. Noteert U nu alvast de datum van deze zeker erg interessante avond. 28

de Wete | 1980 | | pagina 34