AANKONDIGINGEN Onze eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar is op woensdag 28 januari 1981. De heer J. van de Berg, voorzitter van de Archeologische Werkgemeenschap Nederland, afd. Zeeland, zal dan zijn lezing houden die reeds in de vorige Wete is aangekondigd. De heer v.d. Berg heeft in deze Wete een korte inleiding geschre ven over hetgeen hij ons die avond uitvoerig zal uiteenzetten. Als heemkundig geïnteresseerden zal deze lezing bij velen van ons de belangstelling hebben. Wij komen samen in hotel Walcheren te Koudekerke. Aanvang der vergadering 20.00 uur. In de vorige Wete werd de heer v.d. Berg per abuis genoemd als voor zitter van de werkgroep Historie en Archeologie van het Zeeuws Genootschap, waarvoor onze excuses. in februari is de heer Lippens uit Vlissingen onze gast. De heer Lippens is bakker en heeft als hobby het filmen. Hij heeft o.a. een film gemaakt in zijn Vlissingse bakkerij, waarin u een beeld krijgt van het ambachtelijke en moderne bakkers- werk. De film is getiteld: Van bloem tot brood. Tevens brengt hij een aantal films mee die ook op ons heem betrekking hebben, b.v. de ontgroening op de Zeevaartschool, een stadswandeling langs de Vlissingse monumenten e.a. Een avond die zeker de moeite waard zal zijn. Ook deze keer weer in hotel Walcheren te Koudekerke, aanvang 20.00 uur. 'Folianten en pocketboeken uit het verleden'. Deze titel zal ongetwijfeld uw aandacht trekken. Op zaterdagmorgen 14 maart a.s. kunt u te weten komen wat het bovenstaande inhoudt. En dat is niet weinig. De heer M.P. de Bruin zal ons dan ontvangen in de leeszaal van de Provinciale Bibliotheek te Middelburg. Misschien wat vreemd gezegd, maar deze levende Zeeuwse encyclopedie kan u heel erg veel vertellen over de rijke en kostbare boekenschat die er in de bibliotheek gelukkig nog aanwezig is. Hij zal dat ook doen en ons tevens een aantal van die werken laten zien. Als u deze fijne morgen mee wilt maken moet u om 10.15 uur in de leeszaal aanwezig zijn. Wij willen u in deze Wete alvast wijzen op de eerste bijeenkomst van het volgende kwartaal. Het is onze jaarvergadering op 22 april 1981. U vindt hierover in de volgende Wete meer. Na de pauze zullen in elk geval enkele medewerkers van de Koudekerkse veldnamen, de heren Broeksma en Rooze een toelichting geven over hun aandeel in het veldnamenonderzoek en de bijkomende werkzaamheden. 28

de Wete | 1981 | | pagina 30