LAAT HET DE WETE WETEN achter de prachtige duinen bij Valkenisse vormden geen probleem meer, mede omdat deze gronden minder landbouwkundige waarde hadden en in het westen de recreatie zeer belangrijk was. In de bij de ramp overstroomde gebieden vonden deze voorbeelden op Walcheren weer onder leiding van Mr. Van der Weel als voorzitter, direkt navolging. Bij de uitvoering van ruilverkavelingen was het vóór de oorlog gebruikelijk om ter aankleding van het landschap te volstaan met een wegbeplanting, maar na de prachtige resultaten op Walcheren ontstond naast de wegbeplanting de aanleg van kavelbebossing. Nadat de oude Ruilverkavelingswet onder invloed van de geslaagde experimenten met de Herverkavelingswet Walcheren volledig werd vernieuwd, evolueerde de inrichting van het landschap tot de opname van het veel meer mogelijkheid bie dende artikel 13 in de nieuwe Ruilverkavelingswet. Krachtens dit artikel wordt in ruilverkavelingen een percentage van de gronden voor doeleinden ten algemene nutte aan openbare lichamen toegedeeld. Nadat mij deze gevolgen van de beslissing t.a.v. het krekengebied in Veere duidelijk waren, heb ik nog voor zijn overlijden toestemming gekregen van Mr. Van der Weel tot publicatie in De Wete, gezien het belang van deze beslissing uit historisch oogpunt. Helaas kon dit niet meer tijdens zijn leven, maar het is mij een voorrecht aldus de nagedachtenis van een grote Zeeuw en zijn grote betekenis voor de schoonheid van het landschap te gedenken en te eren. Terwoert Graag willen wij onze lezers het volgende onder de aandacht brengen. OPENINGSTIJDEN RIJKSARCHIEF Als gevolg van de personeelsuitbreiding, die het rijksarchief in Zeeland ten deel is gevallen, zijn de openingstijden gewijzigd. M.i.v. 1 november 1980 kunnen be zoekers van dinsdag t/m vrijdag tussen 9.00 en 17.00 uur de studiezaal bezoeken. Tussen 12.30 en 13.30 blijft de studiezaal nu wel open, maar worden er geen stukken gehaald. Wegens ruimtegebrek kunnen bezoekers in het gebouw geen pauze houden en zullen meegebrachte etenswaren elders genuttigd moeten worden. Vanwege de exentrische ligging van Middelburg zal, bij wijze van experiment, de studiezaal m.i.v. 1 november 1980, ook op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur geopend zijn. Het experiment zal tot 1 mei 1981 duren. Daarna zal worden nagegaan of op deze wijze een nieuwe groep bezoekers is bereikt. Rijksarchief in Zeeland, St. Pieterstraat 38 4331 EW Middelburg 6

de Wete | 1981 | | pagina 8