Op de vroege morgen van de tiende mei 1940 deden Duitse Messerschmitt - 110 jachtkruisers een aanval op het vliegveld van Vlissingen. (Foto van Wolferen) Die deelden wij aan de Fransen op de fiets bij de Keersluisbrug uit als ze geen kaarten hadden. Vreemd dat ze zo op hun eentje naar Middelburg moesten fietsen!Ze hadden lange soepjassen aan met gekleurde spiegels met de regiments nummers op hun kraag. De matrozen hadden wijd uitlopende broekspijpen en op, hun muts een rood en blauwe pompon. Meisjes mochten daar niet aankomen, want dan werd je gezoend, werd er gezegd. Toen ik thuis kwam, vertelde ik van de Franse troepen. Mijn vader is toen met mijn broertje naar de haven gaan kijken, maar ze boften niet, want er was juist een luchtaanval op de geallieerde torpedojagers op de rede. Ik was thuis op de Boulevard en kon het prachtig zien. Het was ongeveer zeven uur. Op een ogenblik dachten we dat er een vliegtuig neerstortte, maar het was een duikvlucht en aan het eind ervan zagen we vier zwarte stipjes uit het vliegtuig komen. Toen vier geweldige waterzuilen. Een jager verdween helemaal in een zuil, maar kwam toch weer tevoorschijn. Alles mis en de vliegtuigen herhaalden hun aanval. De torpedojagers schoten als razenden. Van voor en achterschip schoten lichtflitsen van het afweergeschut omhoog. Door alle evenementen aten we die avond pas om half negen. 's Nachts waren er weer vliegtuigen boven de stad en er was luchtalarm. Toen het 'veilig' werd geblazen viel er nog een zware bom op een steenhoop bij het Arsenaal aan de Vissershaven. De volgendemorgen was het een reuze ravage op de Nieuwedijk en het Bellamypark met al dat gebroken glas op de straten. Zondag was de eerste Pingsterdag, maar we hadden gewoon dienst in Bethesda. Er werd een trein met gewonden verwacht en we moesten bedden sjouwen naar de Kerkzaal en die helemaal helpen inrichten.Plotseling hoorde ik bommen fluiten en rende naar het raam. Ik zag een rookzuil opstijgen met daartussen stukken steen en modder. De bommen waren bij de Apostolische Kerk op de Singel gevallen.De huizen ernaast lagen helemaal in puin en er waren verschillende doden. Van een van de padvindsters, die ook als koerierster in Bethesda werkte, waren de ouders 22

de Wete | 1981 | | pagina 28