WETES-WAARDIGHEDEN Het is al weer drie maanden geleden dat de vorige De Wete uitkwam. Dat de tijd zo snel gaat is een verzuchting die we steeds vaker horen. Een ieder zal die verzuchting vanuit zijn eigen omgeving benaderen. Het oordeel van een dichter in deze zaken zal zeker anders uitvallen als dat van een zakenman of ekonoom. En niet alleen die tijd gaat snel maar ook de ontwikkelingen. Zo zien we dagelijks in onze kranten artikelen verschijnen die ons als heemkundigen stellig interesseren en stof tot gesprek geven. Een eventuele nieuwe herverkaveling, het Badhotel in Domburg, het van Dishoeckhuis in Vlissingen en vele andere berichten passeren regelmatig de revue. Zo zijn er steeds dingen in ons heem die ons bezig houden en voor kleine en grote veranderingen zorgen. We kunnen er lang of kort over praten, maar de tijd gaat door, voor die dichter, die zakenman en ook voor ons en wat wij er in ons heem van maken, hebben we voor een deel ook in onze eigen hand. Gelukkig blijft de belangstelling voor onze kring groeien. Het aantal leden gaat richting 600 en ook de opkomst tijdens de lezingen en excursies is prima. Toch zouden we graag zien dat er een vergroting kwam van het z.g. veldwerk en hiermee doelen we niet op het werk van de veldnamencommissie, maar op nieuwe werkgroepen. Wat denkt u b.v. van een werkgroep 'kleine monumenten'. Op Zuid-Beveland en op Schouwen-Duiveland wordt dit werk al enkele jaren met veel plezier ter hand genomen. Voor werkers en belangstellenden erg leuk en met in teressante resultaten. Wij weten dat er leden zijn die zelf hun hobby maken van het bestuderen van gevelstenen, deurkloppers, makelaars enz. Zou het echter niet leuker zijn om dit in teamverband te doen en met elkaar deze zaken wat verder uit te diepen? Zoals er mensen zijn die bij elkaar komen om postzegels, sigaren bandjes en andere zaken met elkaar te ruilen en te bestuderen, zo moet dat toch ook met heemkundige zaken binnen onze vereniging mogelijk zijn! Mochten leden zich aangesproken voelen, neem dan gerust kontakt op met het bestuur. Nogmaals de tijd gaat door en wat we van ons heemwerk maken ligt voor een deel in onze eigen hand. Naast deze bespiegelingen nog iets over uw nieuwe Wete. Het vorige nummer in z'n nieuwe uitvoering begon al met een schoonheidsfoutje. We waren vergeten om op de voorkant jaargang en nummer te laten plaatsen, hetgeen later bij terugzoeken van een bepaald artikel erg lastig kan zijn. We hadden het snel ont dekt, maar wel te laat. Zelfs de nu vijf man sterke redaktiekommissie heeft het over het hoofd gezien bij het persklaar maken van die Wete. Wij hopen dat het nu voor u liggende nummer u ook weer een flinke portie lees genoegen zal verschaffen. Naast de verslagen en de vaste rubrieken, te weten: Walcheren in woord en beeld, het vervolg van onze tramverhalen van de heer v.d. Putte, de boekbespreking (nu onder een andere naam), de Walcherse uutdruksels, de 'dijkjes' en de reakties van lezers, vindt u in deze Wete o.a. een verhaal uit de meidagen van 1940 van dokter v. Dijk waarbij een foto is opgenomen die nog nimmer is gepubliceerd en uit de partikuliere verzameling van de familie Van Wolferen komt. Het is de enige foto van Vlissingen van 10 mei 1940! Mr. Ver- woert schreef het verhaal over de Veerseweg en de heer De Mey uit Baarn laat ons genieten van een stukje goeie ouwe tijd. Wij vinden het fijn dat er steeds weer 1

de Wete | 1981 | | pagina 3