H. LIPPENS VERZORGDE EEN GEZELLIGE FILMAVOND bebouwing van onze bodem is geologische en archeologische kennis een belang rijk gegeven. Onze voorzitter konkludeerde dat er veel open vragen bleven en dat juist daardoor deze toelichting ons bezig zal houden. Met het aanbieden van de gebruikelijke attentie en een woord van dank aan de spreker werd de avond besloten. W.C. Fl. -S. Woensdagavond 25 februari verzorgde de heer H. Lippens uit Vlissingen, bakker en enthousiast filmer, voor ons een filmavond in hotel Walcheren te Koudekerke. De hoofdfilm was een in zijnbakkerij opgenomen film met de titel: Van bloem tot brood. In zijn openingswoord merkte voorzitter Sj. Joustra terecht op dat brood het voedsel is dat het dichtst bij ons staat. Wellicht mede daarom was er veel belangstelling voor deze film. We kregen een goed inzicht over de wijze hoe de be reiding van het deeg en het bakken van het brood gebeurt. 'Er is ook wat nostalgie bij', had de heer Lippens in zijn inleidend praatje verzekerd en ook dat bleek waar te zijn. Zo zagen we hoe hij voorheen zijn oven vulde met het volschieten van de opgemaakte broden en hoe het nu gebeurd in zijn moderne oven waar in een ijzeren 'karretje' 260 broden tegelijk in de oven gaan en er later als knappend brood worden uitgereden. Sinds de tijd, die sommigen van ons zich nog wel kunnen herinneren, dat de bakker zijn deeg met de hand kneedde en zijn oven op temperatuur bracht met het stoken van takken, is heel wat veranderd. Behalve beelden van het bereiden van brood liet bakker Lippens ons ook met een onbegrijpelijke vaktrots zien hoe hij zijn andere kwaliteitsprodukten vervaardigt als: weihnachtsstollen, suikerbrood, krentebrood, diverse luxe-broodsoorten en niet te vergeten bolussen en banketletters. Ook liet hij opnamen zien hoe hij eens, in opdracht, een krentebrood van drie meter lang maakte. Na deze film liet Lippens, die een aktief lid is van de filmclub Shot '68, zien hoe films worden opgenomen en opnamen van een wandeling langs Vlissingse monumenten en de film 'Wensen op glas', waarin veel is verwerkt van het studentenleven aan de Zeevaartschool. In de pauze trakteerde hij de ruim 60 aanwezigen op een heerlijk roombroodje. In het tweede gedeelte van de avond draaide hij films die hij heeft opgenomen in Japan, aan welk land hij met een groep vakgenoten een bezoek bracht en over het dagelijkse leven in Hongkong. In de laatste film bleek duidelijk het verschil tussen de grote rijkdom en de schrijnende armoede daar. Tenslotte liet hij een film zien die in Thailand is opgenomen. Onze gast blijkt een bekwaam filmer te zijn die veel oog heeft voor details. Voor de aanwezigen was het een prettige en leerrijke avond. C.d.O. 3

de Wete | 1981 | | pagina 5