LUISTEREN NAAR M.P. DE ALGEMENE LEDENVERGADERING We waren die zaterdagmorgen 14 maart j.l. te gast bij M.P. Voor de meesten van u is dit waarschijnlijk geen onbekende klank. Wie enigszins op de hoogte is van wat er zich in en om Zeeland afspreek, weet dat met bovenstaande afkorting heel oneerbiedig gesproken wordt over M.P. de Bruin. Soms krijg je de indruk dat deze man alles over Zeeland weet en zo zal het die morgen ook een 20-tal van onze leden zijn vergaan. Met veel aandacht hebben we geluisterd naar wat hij ons te vertellen had over het rijke bezit van de Provinciale Bibliotheek. Zijn verhaal begon met het leerboek van Dirk Sluiters, een op Walcheren geboren zeekapitein, die een leerboek over navigatie heeft geschreven en waarvan men sinds korte tijd heeft ontdekt dat er maar 1 exemplaar van bekend is, aanwezig in Middelburg. Aan de hand van dit boek en vele anderen die voor ons tentoongesteld waren, heeft de inleider nog eens duidelijk gewezen op de geweldige invloed die het druk werk in de wereld heeft gekregen. In de overgangstijd naar de Reformatie en na de val van Antwerpen hebben zich in Middelburg ook een aantal belangrijke drukkersfamilies gevestigd. Met name de familie v.d. Venne heeft erg veel gedaan om door hun drukwerk het dagelijks leven en de kuituur te bewaren voor het nageslacht. Van hen is ook de bekende prent van het Abdijplein met de spelende kinderen. Dat veelal slechts de techniek gewijzigd is, maar niet de gewoonten, blijkt ook uit het feit dat enkele eeuwen geleden ook al pockets werden uit gegeven, die vooral gebruikt werden tijdens de lange reistijden. Voor alle aanwezigen was deze bijeenkomst veel te vlug voorbij, maar de belofte van de heer M.P. de Bruin om een excursie te verzorgen naar het museum Plantijn-Moretus te Antwerpen, om daar kennis te gaan nemen van de oude druktechnieken werd enthousiast ontvangen. Aan het eind werd de heer De Bruin door onze vice-voorzitter de heer W. Sinke op de gebruikelijke manier dank gezegd voor deze fijne morgen. J.L. De Algemene Ledenvergadering wordt dit jaar gehouden op woensdag 22 april 1981 in het hotel Walcheren te Koudekerke. Aanvang 20.00 uur. AGENDA 1Opening en mededelingen 2. Vaststellen van de notulen van de vorige Algemene Ledenvergadering van 16 april 1980 (De Wete nr. 3, 1980). 3. Ingekomen stukken Jaarverslag secretaris 5. Jaarverslag penningmeester en kascontrolecommissie 4

de Wete | 1981 | | pagina 6