KLANKEN VAN EN UIT DE GEMEENTE GRIJPSKERKE c.a., augustus 1961 Liesjesdag benaming van de eerste donderdag in mei en oktober. Dit waren vrije dagen voor de boeremeiden en -knechten, in verband met hun dienstwisseling aolan gornet steeds garnalen In memoriam H.U. Bouwman Op 27 februari j.l. werd burgemeester Bouwman voor een ogenschijnlijk onschul dige operatie opgenomen in het ziekenhuis Bethesda te Vlissingen. Eerst de 20e mei mocht hij weer huiswaarts keren. Nadat hij op 25 juni nog zijn 60e jaardag had gevierd, was op 7 juli plotseling weer opname in het ziekenhuis noodzakelijk wegens een long-embolie. Op 24 juli 1961 overleed onze burgemeester. Geboren op 25 juni 1901 werd hij m.i.v. 1 mei 1939 tot burgemeester van Grijps- kerke benoemd. Ruim 22 jaar heeft hij dus hier de scepter gezwaaid en ik behoef u niet te vertellen dat hij in al die jaren dit Walcherse dorpje heeft leren kennen en leren liefhebben. Grijpskerke betekende heel veel voor hem. Ik ben heus niet van plan om hier alles te gaan beschrijven wat onder burgemees ter Bouwman tot stand is gekomen; slechts één uitzondering wil ik maken en wel voor datgene wat u nu leest: het gemeenteblad. In december 1956 besloten de burgemeester en ondergetekende (na goedkeuring van het gemeentebestuur) om een eerste nummer uit te geven. Het is geen een dagsvlieg geworden, maar voornamelijk dankzij enthousiasme van de burge meester bleef het, zodat nu dit blaadje reeds het nummer 20 draagt. Het was altijd een genoegen om samen met hem de inhoud voor een volgend nummer te bespreken. In dit blad schreef de burgemeester ook veel over zijn grote hobby: de geschie denis. Het was zijn bedoeling om in een der volgende nummers een begin te maken met een artikelenreeks over de geschiedenis van Grijpskerke. Vele vellen kopie had hij reeds daarvoor klaargemaakt. Het heeft niet zo mogen zijn. Op vrijdag 28 juli 1961 werd Heertjen Ubbo Bouwman, na een rouwdienst in de Gereformeerde Kerk, naar zijn laatste rustplaats gedragen. Van Schippershuis tot Boerenleenbank Dinsdag 20 augustus 1957 was voor de Coöperatieve Boerenleenbank van Grijps kerke en omstreken een blijde dag. Toen vond de officiële opening plaats van het nieuwe bankgebouw op een fraai punt in Grijpskerke, aan een knooppunt van belangrijke wegen over Walcheren. Op deze plaats stond in de Middeleeuwen en later het 'Schippershuis' van Grijps kerke. Hier leverden de boeren hun landbouwproducten, vanwaar ze per schuit van het 10 J.J. Engelvaart

de Wete | 1981 | | pagina 12