dus marktdag te Middelburg en dus passeren we bij het wissel een wachtend extra-tramstel. Via een S-bocht bij wat nu het kruispunt met de Poelendaeleweg is, komen we terecht aan de linkerkant van de Vlissingseweg, langs de watergang en we snorren met een vaartje van ca. 40 a 50 km naar de volgende halte, Ijsbaan. Hier kruisen we het spoor van de Stoomtram Walcheren. De conducteur van onze motorwagen dient zich dan ook, alvorens het vertreksein te geven, te vergewissen of er geen stoomtram in aantocht is. In het najaar van 1923, op een mistige dag, werd deze controle onvoldoende, of zelfs in het geheel niet uitgevoerd, hetgeen toen resulteerde in een unieke botsing tussen een stoomtram en een elektrische tram. Na de halte Ijsbaan hebben we een flink stuk voor de boeg. Bij de halte-op- verzoek, Lommerijk, staan geen mensen te wachten; evenmin hebben er zich personen aangediend die de tram wensen te verlaten, dus rijden we zonder vaart te verminderen door naar de halte Abeele. Bij Abeele (ongeveer waar nu het benzinepompstation is ge vestigd), was vroeger ook een 'hoogte' in de weg, zoals nu nog bij de Souburgsebrug. We laten nu even wagenbe stuurder Boone, met wie wij reeds in gedachten op het voorbalkon stonden, aan het woord: 'Op een dag naderde ik met twee bijwagens de halte Abee le, toen nog halte-op-verzoek. Ik hoefde niet te stoppen en ik nam dus met enige vaart de 'hoogte'. Aan de andere kant de helling afgaande, stak opeens een jongetje de spoorbaan over, komende van de bosjes van de slootkant. Ik remde zo hard mogelijk, zowel elektrisch als met de handrem. Ik slaagde erin de trein tot op enige meters afstand van het jonge tje tot stilstand te brengen. Het jongetje was gespaard gebleven, doch in de tram was De Zandstraat.bocht. het een ravage. Alle passa giers waren van hun zitplaat sen gevlogen, terwijl een boerenvrouw zelfs met haar gezicht door een tussen ruit was geslagen. De heer Boone is tot 1944 trambestuurder geweest. Na de opheffing van de tramlijn werd hij meteropnemer, terwijl hij vanaf 1964 tot aan zijn pensio nering in 1970 als portier werkzaam is geweest in het dienstgebouw te 19

de Wete | 1981 | | pagina 21