vervolg brief 1 Jean La roij De Complimente aen suster en Broeder vrinden en weldonders 13) alle alle goede kennisse aen C*** Geldtog en aen haer vadermoeder en aen zijn meester 14) en Vrouwe mijn addresse die is Ier Bataillon Colonial 2 Compagnie tot Vlissinge in Zeeland ik versoeken van mijn Brief aen den Bode te geven die in groningen woont die op zeiand komt en gij mot franquere want ik en hebbe geen geld om te Bettaelen I) Bleker, linnenbleker, wasbleker. 2)Beroep. 3)Gevangenis. 4)Vrijheid. 5)Enige. 6)Prefect, goeverneur van het departement. 7)Veertien dagen. 8)Volk van Lucifer, duivelsvolk. 9)Waarom. 10)Alles. ll)Duur. 12)Kleding. II)Weldoeners. 14)Eigenaar, baas, pachtheer. Brief 2 Brugge Aen Mijn heer Mijn heer F: Norauw woonende in het vispaan straeijten Bij de kat(eleijne)poorte tot Brugge cito cito Dept (DeLa)Lijs Vlissingen Dezen 13 Julius 1806 Beminde Ouders Naer UL: van herte Gegroet te hebbe Laeten ik UL: weeten als dat ik UL Brief ontfangen hebbe, waer uijt ik verstaen hebbe als dat gij geschreven als dat' er brieven van de Prefecture 1) nae flissingen gekomen aengaende om nae mijn Regiment te Gaen maer ik en hebbe tot nu toe geen brieven gesien, waer over dat ik geel verleegen 2) Ben, soo ik versoeken ul: te Jnformeeren of dat die Brieven vertrockken ben of te niet; Aengaende van Mijn UL: en Moet niet verleegen sien 3) want als ik tot utrecht in het hospitael Laeg sij hebbe mijn in de plaetsen van naer mijn Regiment te senden sij hebbe mijn nae vlissingen gestuur soo 4) gij en moet niet peijsen 5) als dat ik gedeseerteert Ben, voorders van sedert dat ik bij dat honden volk 6) en hebbe ik nog maer een hemdens 7) gehad nog geen kleederen geen schamel Bataiilon en hebbe ik van mijn Leven Gesien want wij zijn daer gespijst gelijck de capucine 8) want wij en krijgen Maer eens eeten meer dags soo dat wij als Dulle honden Loopen want die 21 stuijvers die gij Mijn afgesonden hebt die heeft mijn grootelijk(s) plesier Gedaen, want het is onmogelijk van soo te Blijven Leven gelijk als tegenwoordig, ik hebbe de 21 St van de Bode ontfangen voorders ik hebben geleesen in den Brief als dat Vader den helft van den somer sonder werk geweest waer over dat mijn grootelijks pijnen Doet soo ik dinken als dat het Dieren Leven is in Bruggen als in Vlissingen want Dat 9) het Geluk hadde van naer huijs te kunnen komen ik sonden 10) mijn Besten Doen om alle de kinders Groot te kweequen 11) Maer het doet mijn grootelijks pijnen dat ik bij dat ik soo langen Bij dat honden volk Ben want als ik de Liberteijt 12) hebbe van naer huijs te komen 30

de Wete | 1981 | | pagina 32