LAAT HET DE WETE WETEN AANKONDIGINGEN Enige tijd geleden kregen we een verzoek van de brandweer te Vlissingen om hen te helpen aan een lijst van namen van op Walcheren voorkomende boer derijen. Zij meenden dat wij als Heemkundige Kring Walcheren die wel zouden bezitten. Ze waren via verschillende instanties naar ons verwezen. Het is voor hen van groot belang die te bezitten daar het wel eens voorkomt dat zij bij brand een genoemde boerderij niet direkt weten te plaatsen. Wij konden hen helaas ook niet helpen maar zouden er toch graag iets aan willen doen. Ook wij zouden eigenlijk best een lijst van alle op Walcheren voorkomende boerderijen met een naam willen bezitten. Dat zou wel eens aardige gegevens kunnen opleveren en tevens zouden wij er dan mogelijk diverse hulpverlenen de instanties mee van dienst kunnen zijn. Onze vraag is nu of er in de verschillende plaatsen op Walcheren leden zijn die voor hun woonplaats een lijst willen maken van boerderijen die een naam hebben en tevens van die boerderijen het adres. Wij komen dan op die manier aan een toch wel belangrijke verzameling boerderijnamen en kunnen daarbij ook anderen uit de brand helpen. Als U ons wilt helpen, geeft U dat dan s.v.p. even door aan de secretaris of de penningmeester. J.L. Dinsdagavond 25 augustus zullen we een avondwandeling maken langs de monumenten van Middelburg. Deze wandelingen zijn door het V.V.V. voor bereid. Mevr. R. Kruse - ter Avest zal die avond onze gids zijn. Het is vaak opvallend dat we van onze eigen omgeving toch nog zoveel interessante zaken niet weten. Hier is dan weer eens een gelegenheid om onze kennis van Middelburg uit te breiden. De wandeling vangt om 19.00 uur aan en we verzamelen voor het stadhuis. Dinsdagavond 8 sept. 1981 zijn we te gast bij de heer ir. J.A. Trimpe Burger van het R.O.B. Hij zal ons ontvangen in het prov. depot voor bodemvond sten aan de Balans 15 te Middelburg. We kunnen daar zeker veel interessante dingen horen en zien en het is tevens de bedoeling dat wij, als men op dat moment eraan bezig is, een opgraving zullen bezoeken in Veere of Souburg. In verband met de tijd die we daar mogelijk voor nodig hebben, beginnen we deze excursie om 18.30 uur. 32

de Wete | 1981 | | pagina 34