Voor zaterdag 3 oktober hebben we een bezoek gepland aan Antwerpen. Deze excursie is voortgekomen uit de lezing over het boekenbezit van de Prov. Bibliotheek. De heer M.P. de Bruin stelde ons toen voor om in Antwerpen het museum Plantijn Moretus te bezoeken om daar het prachtige boekenbezit te bekijken en kennis te nemen van de oude druktechnieken. Wij wilden graag op dit aanbod ingaan en vandaar deze excursie. We zullen dan tevens een bezoek brengen aan het Scheepvaartmuseum waar o.a. een schitterend panorama op Walcheren te zien is. Tussen de middag hopen we in Antwerpen te lunchen. We stellen ons voor om 9 uur vanuit Middelburg te vertrekken en ongeveer 18.00 uur weer terug te zijn. Het doel van deze reis èn onze gids beloven een prettige excursie. U kunt zich hiervoor opgeven bij het secretariaat vóór 1 september. De kosten incl. lunch zullen ongeveer 40,- bedragen. We maken de reis per bus. Graag willen we onze leden wijzen op enkele tentoonstellingen die deze zomer zijn te bezoeken. Allereerst is er in het Rijksarchief aan de St. Pieterstraat 38 te Middelburg een tentoonstelling ter herinnering aan de Generale Synode te Middelburg in 1581Een tentoonstelling die een beeld geeft van wat er zich afspeelde tijdens die synode van 30 mei - 21 juni 1581 vooral m.b.t. godsdienstige en politieke problemen uit die tijd, o.a. het geschil tussen Oranje en Datheen, de kwestie Coolhaes en de kerkorde van Middelburg. (11-6 tot 28-8-1981). Een andere expositie waar wij op willen wijzen is te zien in Goes in het museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Het is de tentoonstelling 'Kleine monumenten, het behouden waard'. Het ligt wel buiten ons heem, maar omdat wij ook denken aan de oprichting van een werkgroep kleine monumenten is het zeker voor diegenen die daar in geïnteresseerd zijn de moeite waard om eens te gaan zien wat daarmee bedoeld wordt en wat de resultaten kunnen zijn van zo'n werkgroep. (juni t/m december 1981).

de Wete | 1981 | | pagina 35