NATUURWANDELING ORANJEZON in de loop van dit jaar wel enigszins wijzigen daar enkele leden het wat kalmer aan willen doen m.b.t. hun aandeel in de werkzaamheden en ook de voorzitter te kennen heeft gegeven zijn plaats in de nabije toekomst aan een ander te willen overdragen. Van de gehouden jaarvergadering vindt een een verslag van de heer Den Otter en tevens een jaarverslag over 1980. De duinwandeling was weer een sukses en ook ons bezoek aan het Zilveren Schor en aan Kleverskerke. Met ruim 60 leden zijn we daar heen geweest. Het was een stralende morgen en we moeten zeggen dat de heer De Klerk uit Arnemuiden beslist een excursie kan organiseren. Zijn artikel in de vorige Wete over hetgeen we zouden gaan bezoeken was duidelijk en goed en heeft er zeker ook toe bijgedragen dat er zoveel leden aanwezig waren. Naast de vaste rubrieken vindt u deze keer enkele bijdragen in dialekt van de heer v.d. Driest en mevrouw Van Nieuwenhuyzen en één van een lid, die tekent met R. Zijn verhaal heeft hij opgetekend uit de mond van een oude man en we vonden het erg leuk om te plaatsen. Er zijn deze keer ook een paar aardige reakties op de tramverhalen. Van mevrouw v.d. Feen - van Benthem Jutting is er een artikel over kauri's die soms ook op de Walcherse stranden gevonden worden en die hier op wonderlijke wijze zijn gekomen. We starten deze keer ook met een serie bijdragen uit het voormalige gemeenteblad van Grijpskerke. Ze zijn samengesteld door wijlen burgemeester Bouwman en de tegenwoordige secretaris van Mariekerke, de heer Engelvaart. Het zijn kleine stukjes geschiedenis die wij graag aan u doorgeven en we openen met een artikel tje over de persoon van burgemeester Bouwman en van zijn hand het verhaal over het schippershuis te Grijpskerke. De heer W. van Leeuwen uit Roosendaal maakte de kanttekening bij een tweetal soldatenbrieven die in de Napoleontische periode vanuit Vlissingen verzonden werden. Ze komen uit een boek waarin er velen staan en mochten met toestem ming van de uitgever in De Wete geplaatst worden. Zoals u ziet een verscheidenheid aan artikelen waarvan u hopelijk zult genieten in de komende weken, hetzij thuis in ons heem, hetzij daarbuiten tijdens uw vakantie. J.L. Op woensdagavond 27 mei waren 59 belangstellenden, waaronder een aantal jeugdigen, aanwezig om aan onze jaarlijkse natuurwandeling deel te nemen. Bij wijze van proef was deze happening ditmaal in de avonduren gepland, een feit waarmee enkelen nogal wat moeite schenen te hebben: ze hadden zich een vol uur vergist en vonden ons 'gevlogen', waarna zij noodgedwongen een privé-wandeling ervan maakten! Met onze vaste gasten, de heren Sulders en Joosse, trokken we het waterwingebied in, dat 's avonds een totaal andere sfeer ademt dan in de vroege morgenuren. Niettegenstaande de grootte van de groep waren er veel dingen, waarop de gidsen onze aandacht vestigden: een fouragerende ransuil, die zö dichtbij kwam, dat iemand zei 'zijn gezichtje' te kunnen onderscheiden, was wel het hoogtepunt. Na afloop waren echter de meeste deelnemers het er met de gidsen over eens dat het toch te prefereren is, de wandelingen 's morgens vroeg te houden. Na een dankwoord van de voorzitter, vergezeld gaande van de langzamerhand traditie geworden attentie, ging iedereen in de schemering zijns weegs. C.I.v.N. 2

de Wete | 1981 | | pagina 4