ONZE ALGEMENE LEDENVERGADERING In zijn openingswoord van de algemene ledenvergadering op 22 april j.l. in hotel Walcheren te Koudekerke, herinnerde voorzitter Sj. Joustra het 40-tal aanwezigen er aan dat het op 13 mei 1981 tien jaar geleden zal zijn dat onze Heemkundige Kring werd opgericht. Dat gebeurde op initiatief van de heer J.L. van Leeuwen te Vlissingen die daarna de eerste voorzitter werd. Bij het le lustrum telde de kring ongeveer 300 leden. Nu, bij het tweede, gaat het aantal leden naar de 600, vertelde hij. Dit zal het bestuur op de duur wel voor problemen stellen, want ongeveer 750 leden moet toch wel het maximum zijn voor het administratieve werk op vrij willige basis, anders zullen we moeten overwegen voor dit werk een part-time kracht aan te stellen. De voorzitter wees er op, dat getracht wordt de Wete steeds beter te maken van inhoud en uitvoering. Ook met de andere uitgaven gaat het goed. Als laatste is verschenen het boek over de veldnamen van Koudekerke. Een soortgelijk onder zoek in andere dorpen is bijna gereed en dan zal Veere aan de beurt komen. Als geschenk bij het komende jubileum zullen de leden dit voorjaar een geeltje van F. Jilleba ontvangen over woningen in Middelburg. Dit najaar zal, zo mogelijk, een boek verschijnen met verhalen van de bekende Walcherse schrijver Vader. De kopij daarvoor is al gereed. Het bestuur hoopt dat door het bestuur van het Anjerfonds gunstig zal worden beslist op een verzoek om subsidie om onze uitgaven te kunnen financieren. De notulen van de ledenvergadering in 1980 werden ongewijzigd goedgekeurd. De secretaris las daarna het jaarverslag voor dat de aanwezigen voor de aanvang van de vergadering al hadden ontvangen. Hierover werden slechts enkele vragen gesteld en beantwoord. Het verslag van de penningmeester (waarin helaas enkele kleine fouten waren ge slopen) en de begroting voor 1981 lokten enige vragen uit. Deze betroffen o.m. een mogelijke subsidie van het Anjerfonds. Door het bestuur werd hierbij opgemerkt dat er wel op wordt gerekend, maar dat over een bedrag niets kan worden voorspeld. Wel is de uitgave van het boekje met verhalen van Vader hiervan afhankelijk. De kascommissie kon de aanwezigen gerust stellen: bij de penningmeester bleek alles in goede orde te zijn. Bij acclamatie werden de aftredende en herkiesbare bestuursleden mevrouw W. Flissebaalje - Stenhuis en de secretaris J. Louwerse herkozen en werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer 1. Franse te Koudekerke. De voorzitter sprak er zijn blijdschap over uit dat de twee aftredende leden van het bestuur zijn herkozen, vooral betreft dit onze ijverige secretaris. Hij nam tevens afscheid van de 2e voorzitter W. Sinke die hem meermalen als voorzitter heeft vervangen. 'We luisterde graag naar je en we zullen je missen', aldus voor zitter Joustra. Het nieuwe bestuurslid Franse werd hartelijk welkom geheten. De vergadering ging akkoord met het vaststellen van de contributie van dit jaar op het bedrag van 15, Het punt bestuursbeleid was spoedig afgehandeld. Op voorstel van een der leden werd dit met applaus goedgekeurd. Bij de rondvraag informeerde de heer Sasburg over het verstrekken van een lijst met uitgaven van het Zeeuws Genootschap, dit omdat we geen advertenties in De Wete willen. De secretaris vertelde dat het een soort handreiking is geweest als 3

de Wete | 1981 | | pagina 5