Het stijgend aantal leden verheugt ons bijzonder. Het betekent echter een aanzienlijke toename van werkzaamheden. In de gehouden bestuursvergaderin gen is dit punt ook regelmatig aan de orde geweest en heeft o.a. geleid tot een verdere verdeling van die werkzaamheden binnen het bestuur. Bij een blijvende stijging van het aantal leden denkt het bestuur in de nabije toekomst aan de mogelijkheid om iemand aan te stellen die tegen een bepaalde vergoeding de ledenadministratie en alles wat daar aan vastzit wil bijwerken. De Wete mocht zich dit jaar ook weer in een grote belangstelling verheugen. Vele leden zorgden voor een verscheidenheid aan copy en ook was er een toename van het aantal illustraties. Met ingang van het nieuwe jaar werd het formaat aangepast aan het gangbare A-4 type en naar onze mening is ook de informatie m.b.t. onze vereniging aan de binnenzijde van de kaft een duidelijke verbetering. De instelling van een redaktiecommissie in het afgelopen verenigingsjaar heeft de werkzaamheden van het D.B. zeker verlicht en op deze wijze kan in samenwerking met enkele leden van de vereniging die er deel van uit maken, meer aandacht geschonken worden aan copy en uitvoering van De Wete. In 1980 werd weer een 12-tal lezingen en excursies gehouden. Wij streven er naar deze steeds zo gevarieerd mogelijk te doen zijn en gezien de vaak goede opkomst geloven we daar ook dit jaar weer in geslaagd te zijn. De belangrijkste uitgave was in het vorige jaar het boekje over de Veldnamen van Koudekerke. Door de leden van de veldnamencommissie is in de voorbije jaren zeer intensief gewerkt aan de totstandkoming van dit exemplaar in onze veld namencommissie. Hebben de voorbereidingen mogelijk nogal wat tijd gekost, de uitgave is er ook naar. Een uiterlijk fraai boekje met een interessante inhoud. Voor de aanbieding van het eerste exemplaar aan de heer S. Francke, burgemees ter der gemeente Valkenisse, was grote belangstelling, met name vanuit Koude kerke. Het bestuur is alle medewerkers bijzonder dankbaar voor hun aandeel in de totstandkoming en hoopt dat zij op de ingeslagen wegen verder zullen gaan om spoedig tot een volgende uitgave te kunnen komen. In 1980 zijn we als bestuur gekomen met een voorstel tot wijziging van het Huis houdelijk Reglement en na aanvaarding hiervan konden wij alle leden per 1 januari 1981 een nieuw exemplaar ter hand stellen. In 1981 hopen we ons 10-jarig bestaan te vieren. Het aantal leden is nog steeds stijgend en dat betekent voor het bestuur dat bij deze toenemende belangstelling er iets van hen verwacht wordt. Wij hopen met het gewone werk door te kunnen gaan, maar tevens zijn wij druk bezig met de voorbereiding van een jubileum uitgave, die naar wij verwachten zeker een ruime belangstelling zal ondervinden. Al het werk voor onze vereniging verricht, is tot nu toe vrijwilligerswerk geweest. Wij zijn er van overtuigd dat daar wel eens fouten bij worden gemaakt. Er wordt echter met heel veel plezier en liefde voor het heem aan gewerkt en vele leden zijn ons daarbij tot steun door hun belangstelling en hun bijdragen voor De Wete en het zou het bestuur verheugen ook in 1981 op deze wijze verder te kunnen gaan. RECTIFICATIE In het laatste nummer van De Wete stond in het verslag over de filmavond van bakker H. Lippens op blz. 3: ...liet bakker Lippens ons ook met onbe grijpelijke vaktrots zien U zult wel begrepen hebben dat dit moest zijn: ...met begrijpelijke vaktrots... Onze excuses voor deze onbegrijpelijke fout. C.d.O. 5

de Wete | 1981 | | pagina 7