DE VELDNAMENCOMMISSIE De veldnamencomraissie is een groep mensen, uit de Heemkundige Kring Walcheren, welke zich bezig houdt met het opsporen, onderzoeken, verklaren, ordenen enz van oude veld- en bloknamen. Zij worden daarbij geassisteerd door z.g. veldwerkers, die plaatselijk met de bevolking van hun omgeving goed bekend zijn en die ook veel weten van de topografie. De afgelopen jaren hebben zij de volgende uitgaven het licht doen zien: De Veldnamen van Ritthem, Welsinge en Nieuwerve De Veldnamen van Koudekerke (W) Momenteel wordt gewerkt aan: De Veldnamen van Biggekerke en Zoutelande, en De Veldnamen van Serooskerke Na deze hernieuwde kennismaking met de commissie kan het volgende gezegd worden: Na de drukte rond de uitgave van het laatste deeltje van Koudekerke, waarvan er inmiddels 200 exemplaren van zijn verkocht heeft de commissie het even rustig aan gedaan. Thans zijn nieuwe afspraken gemaakt met als doel het klaar maken van het volgende boekje, dat de veldnamen van Biggekerke en Zoutelande behan delt. Het veldwerk hiervoor is nagenoeg afgerond en enkele weken terug kregen we via Aad de Klerk van 'n student uit Amsterdam, de heer M. Kooiman, het verzoek om voor deze uitgave in overleg met Prof. Blok het wetenschappelijk aandeel te mogen verzorgen. U begrijpt dat wij met deze belangstelling voor ons veldnamenwerk erg ingenomen zijn en dat wij graag op dit verzoek willen ingaan om op die wijze mogelijk tot een wat snellere uitgave te kunnen komen. Hiermede zal dan de gemeente Valkenisse afgerond zijn. Voor Veere 'stad' valt te melden dat de heer H. Meijers, Bastiaan de Langestraat 19 aldaar, met het z.g. veldwerk zal gaan starten. Aan hen die in of nabij deze plaats op de hoogte zijn van één of meer oude namen willen we vragen contact met hem op te nemen, zodat aan de hand van oude kaarten deze naam of namen geregistreerd kunnen worden en zodoende bewaard blijven voor het nageslacht. Een volgende Wete hopen we wat meer in te gaan, in detail, op het werk van de commissie en/of enkele veldnamen te belichten. Br. 6

de Wete | 1981 | | pagina 8