lijk, zodat daar een rechte beer is gebouwd. De galerij was aan de grachtzijde voorzien van schietgaten en ook de beer had om de meter een schietgat om de vijand, die probeerde via de gracht de wallen te beklimmen van opzij en van achter te kunnen beschieten. Door de enorm dikke muren waren de schietgaten echter zo diep dat men in de zoldering een uitsparing moest maken voor het hoofd van de voorovergebogen schutter en dan was het schootsveld nog minimaal. Overdreven dat men zich zo zwaar tegen de vuurwapens van toen meende te moeten beschermen. Onbegrijpelijk ook het fraaie metselwerk en de zorgvuldig bewerkte hardstenen hoekblokken en versieringen, alles in de maten van het nieuwe metrieke stelsel gehakt. Toen de Fransen in 1813 vertrokken werden de vestingwerken door de Dienst der Genie overgenomen, zorgvuldig bewaard en verbeterd tot de vesting in 1867 werd opgeheven. Badplaats Vlissingen Rond de eeuwwisseling werd over deze versterkingen de Boulevard aangelegd. De aarden wallen, die haaks op de zeemuur stonden om de kustbatterijen tegen flankvuur te beschermen, werden geëgaliseerd. Eerst kwam er alleen een smal wandelpad, maar toen men de Boulevard ging bebouwen, fundeerde men de voorgevels op de achtermuur van de hoofdwal en werd de Boulevard van lieverlede over de gehele breedte geplaveid. Het veertien meter hoge Bastion no 1 werd in de gracht geschoven om achterlangs de Westbeer een verbinding te kunnen maken met de Boulevard Bankert. De muren van Napoleon werden 9

de Wete | 1981 | | pagina 11