'k 'eleze boek met goedkeuring van den predikant of consulent. Ook 'betrekkelijk het kosteraat' waren een aantal bepalingen vastgesteld. Deze zullen in een der volgende nummers worden vermeld. H.U. Bouwman We ontvingen de afgelopen maanden o.m. Archief Kon. Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen 1980, Jaarverslag gemeentearchief Middelburg 1980, Jubileum Brandweer Middelburg 1931-1981 en Thuis in Middelburg 1981/1982. In de regionale reeks van uitgeverij Zomer Keuning kwam verleden jaar het boek 'Walcheren', met als ondertitel 'Weidse stranden, vruchtbare akkers, bewogen geschiedenis', uit. Dit werk (168 blz.) is van de hand van Rob van Hoek, die goed is ingevoerd in de materie waarover hij schrijft. Van Hoek is n.l. een geboren Walchenaar en is momenteel regio-redacteur van het NOS-televisieprogramma 'Van gewest tot gewest'. De auteur schetst in 17 korte hoofdstukken heden en verleden van ons (voormalig) eiland. Hij doet dat met vlotte en vaardige pen, hoewel misschien soms iets té populair (b.v. op blz. 103: 'Nu stond 'Max' in zijn goede dagen bekend als een ferm drinker...', het gaat dan over de 16e eeuwse Maximiliaan van Egmond). Een ander bezwaar is de wat rommelige compositie van het boek. Van Hoek springt soms een beetje van de hak op de tak (zo lezen we op blz. 38 over de oude Middel burgse huizen en kaaien en maken even later, op diezelfde pagina, een sprong naar de laatste ijstijd - zo'n 12.000 jaar geleden!). 'Walcheren, een eiland of niet soms?' (Haren, 1972), geschreven door de journalist Kees van der Maas, is m.i. wat evenwichtiger en overzichtelijker van opbouw. Een literatuurlijst en een regis ter, vaak ontbrekend bij dit soort uitgaven(I), sluiten van Hoek's aardige, met foto's en tekeningen geïllustreerde boek, af. Rob van Hoek, Walcheren, Weidse stranden, vruchtbare akkers, bewogen geschiedenis, Ede, Zomer Keuning, 1980 18,50). P.S. 14

de Wete | 1981 | | pagina 16