Heden, de dertiende juli negentienhonderd zeven en zeventig, verscheen voor mij, Meester Antoine Emile d'Angremont, notaris ter standplaats Middel- .burg: de heer Ronald Harry Groen, importeur en exporteur, wonende te Vlissingen, Paul Krügerstraat 402, geboren te Vlissingen op achttien februari negentien honderd drie en vijftig. De comparant verklaarde: dat de Ambachtsheerlijkheid van Arnemuiden kennelijk is verlaten en dat de daaruit voortvloeiende rechten door niemand meer worden uitgeoefend; dat hij bij deze die Ambachtsheerlijkheid in bezit neemt met alle daaraan verbonden rechten en plichten en heerlijke rechten, zoals de rechten van wind, landaanwas, visserij, tol en veer, alles voorzover die rechten nog mochten bestaan; dat hij zich verbindt: A. om de verplichtingen die de Ambachtsheerlijkheid met zich medebrengt getrouwelijk na te leven; B. om, zodra een derde bewijst dat hij de rechtmatige eigenaar van de Am bachtsheerlijkheid is, de Heerlijkheid terstond en om niet aan die derde over te dragen en zich verder te onthouden van 't uitoefenen van de aan die Heerlijkheid verbonden rechten. De comparant is mij, notaris, bekend. WAARVAN AKTE is verleden te Middelburg, ten tijde als in het woord dezer is vermeld. Na zakelijke opgave van de inhoud van deze akte aan de comparant, heeft hij verklaard van die inhoud kennis te hebben genomen en op volledige voorlezing van deze akte geen prijs te stellen. Vervolgens is deze akte, na beperkte voorlezing, ondertekend door de comparant en mij, notaris. (getekend) R.H. Groen A.E. d'Angremont Om de grap compleet te maken heeft hij het volgende wapen opgesteld: met vier kwartieren waar de motieven in terug komen van het wapen van Arne muiden en dat van Borsele en Franse lelies. Alles in goud, blauw en zwart wit. Groen komt alleen voor in het onderschrift dat luidt: 'Groen van Arnemuiden'. Maar nu terug naar onze grenspaal. Als u komende vanuit Middelburg over de Arnebrug richting Arnemuiden rijdt en U wilt rechts de oude weg langs de Arne volgen, dan kan dit niet meer omdat de Nederlandse Spoorwegen deze hebben laten afsluiten. Zou U het echter wel doen, dan zult U hem na ongeveer 100 m aan Uw linkerkant ontdekken. Het wapen van de heerlijkheid, dat nooit in de steen is gebeiteld, bestaat uit 17

de Wete | 1981 | | pagina 19