heerlijk van te genieten en soms naar terug te verlangen (of niet?). Het voorbije blijft ieder altijd bezig houden en vandaar dat er begin september ook weer heel wat leden te gast wilden zijn bij de heer Trimpe Burger van het R.O.B. We hebben genoten van de enorme verzameling 'bodemschatten' die daar aanwezig zijn en wat kunnen de heren Trimpe Burger en Oele daar op in teressante wijze over vertellen. We hopen hen stellig in de toekomst nog eens als gasten van onze Kring te mogen begroeten om nog eens verder te graven in de geschiedenis van de Walcherse bodem. U vindt in deze Wete ook weer de vaste bijdragen van de heren Broeksma en Sijnke/de Klerk. Artikelen die, gezien de regelmatige reakties, stellig door onze leden op prijs worden gesteld. Natuurlijk rijdt ook de tram weer verder en vervolgen we met een stukje ge schiedenis uit Mariekerke. Twee kleine bijdragen van Frans v.d. Driest en Cees den Otter doen mij bij de laatste iets langer stilstaan. U kent hem allemaal, als schrijver (ook in De Wete), als oud-bestuurslid, als redaktielid, als de man die de bijdragen voor de P.Z.C. verzorgde. Ik zou bijna zeggen als manusje - van - alles. Beslist niet meer 'piep'-jong, maar altijd enorm aktief en vooral ook positief in zijn bijdragen aan onze Kring. Hij was al enige tijd bezig met de afbouw van zijn aktiviteiten in verenigingswerk, maar het was voor ons toch wel een erge verrassing toen hij kort geleden meedeelde op medisch advies met al zijn werkzaamheden te moeten stoppen. We zitten er mee en beraden ons op dit moment over vervanging, waar we wel uit zullen komen. Maar we willen hier vooral zeggen hoe het ons spijt, dat hij op deze manier zijn werkzaam heden moet stoppen, en we willen hem heel erg bedanken voor alles wat hij voor ons heeft gedaan. Hij blijft lid van onze vereniging en hoopt ook te kunnen blijven komen en dan zeggen wij: hopelijk nog heel lang. We willen hier ook nog een ogenblik stilstaan bij het overlijden van de heer L. van Wallenburg. Na een voor zijn familie toch wel erg moeilijke periode is hij op 18 september heengegaan. Toen wij in het januari-nummer zijn laatste bijdrage plaatsten, lag hij al enkele weken in het ziekenhuis zonder dat hij daar weet van had. Nu is er na maanden van spanning een eind gekomen aan een zeer arbeidzaam leven. Hij had een grote belangstelling voor alles wat met heemkunde te maken had en heeft een enorm aantal artikelen gepubliceerd. Ook wij mochten regelmatig van hem bijdragen ontvangen en wij willen zijn echtgenote en kinderen op deze plaats nogmaals laten weten hoe wij dat op prijs hebben gesteld. Bij de teraardebestelling te St. Laurens waren naast het bestuur ook heel wat leden van de H.K.W. aanwezig. Het laatste artikel in deze Wete, waar ik Uw bijzondere aandacht voor wil vragen, is van de hand van de heer Rooze. Een gerucht uit de laatste oorlogs dagen van Walcheren (3-4 nov. 1944), dat in Koudekerke altijd de ronde heeft gedaan, blijkt plotseling uit een onderzoek dat hij heeft ingesteld, waarheid te zijn. Het is een bijzonder verhaal. Een verhaal dat zelfs bij de meest ingewij den in de geschiedenis van Walcheren tussen '40 en '45 volslagen onbekend bleek. Er zitten heel trieste kanten aan en velen zullen weer herinnerd worden aan dagen van angst en spanning, van geweld en verdrukking. Nu bijna 40 jaar na het gebeurde kijken we er wel wat anders tegen aan. Toch zal deze geschie denis reakties teweeg brengen. We zijn ons daar terdege van bewust, maar na overleg van de schrijver met dr. Taal die bezig is met het tweede deel van de geschiedenis van Zeeland in de periode 1940-1945 en met dr. A.H. van Dijk, leek het toch het beste het verhaal onverkort in De Wete op te nemen. 2

de Wete | 1981 | | pagina 4