VEETEELT IN VROEGER DAGEN Al met al weer een Wete waar U zich al lezend of er over pratend weer een hele tijd mee bezig kunt houden. Tussen het begin van mijn verhaal en het einde ligt een groot verschil en dat alles speelt of speelde zich af in ons kleine stukje heem. Opgegroeid in een heel ander deel van ons land kan het daarom soms wel eens benauwen en dan vluchten we weer uit Zeeland om er daarna weer snel en graag terug te keren. Het leefklimaat is er nog zo goed en er is zoveel boeiends. Het zou daarom misschien wel goed zijn als er langs de autoweg in de buurt van Arnemuiden een kiosk stond waar aan ieder die Walcheren binnenkomt een map wordt uitgedeeld met verhalen en gedichten van Boutens, van Schagen, Ritter en vele anderen om daarna nog meer van Walcheren te kunnen genieten. Zo heeft ieder zijn mijmeringen. J.L. De onderstaande brieven trof ik aan in het archief van de v.m. gemeente Sint Laurens. Nader commentaar lijkt me overbodig! 'Brigdamme den 19 Junij 1849 Waarde Heer Wij ondergetekenden landlieden wonende onder de Gemeente Sint Laurens c.a. verklaren bij deze dat wij geene verlangen meer hebben om onze koeijen van den stier van de wed. Jan Ingelse te laten bespringen. Wij ondergetee- kenden vinden geene genoegen meer in de zelfde door deszelfs zwaarte. (w.g.) Pieter van de Putte Willem Marinissen Frederik Laven J. Kwekkeboom Adriaan Daniëlse J. van Galen M. Schreijenberg Ingevolge het hiernevens overgelegde certificaat door den stierhouder Ingelse onder de Gemeente Brigdamme, wegens verdere ongeschiktheid van zijnen vierjarigen roodbonten stier; hebben wij denzelven magtiging verleend zich van dat dier te ontdoen, en de vrije beschikking over hetzelve toegestaan. Middelburg 21 Junij 1849. Namens de Commissie van Landbouw, (w.g.) Vis, secretaris' P.S. 3

de Wete | 1981 | | pagina 5