NOGMAALS HET GEDICHT OP DE STOOMTRAM Toppers zijn dan Ritthem, Domburg, Westkapelle, Veere en Zanddijk en Koudekerke. Als beleidsstuk voor het bestuur kunnen deze cijfers pas echt interessant worden als ze over een aantal jaren een bepaald beeld gaan geven van opeen volging, het onderzoekje moet dan wel jaarlijks herhaald worden. Een ding willen we nog wel kwijt. Een ledenaantal van 606 is iets om trots op te zijn. Maar toch, als U ziet dat Zoutelande b.v. slechts 10 leden op 1527 inwoners heeft of Gapinge 3 op de 440 of Biggekerke 9 op de 812, dan blijkt, dat we mogelijkheden genoeg hebben om verder te groeien. We vonden dit interessant genoeg om onder Uw aandacht te brengen en de be trekkelijkheid van de dingen aan te tonen. Verdere conclusies mag U zelf trekken. F.A. Broeksma. De eerste acht regels van het 'gedicht op de stoomtram' in het oktobernummer zongen wij in Vlissingen anders; de overige heb ik nooit gehoord! Het lied klonk als volgt: Kom jongens, gaat opzij, Daar komt de tram voorbij. Die rijdt in drie kwartier Van Middelburg naar hier. Dan komt de conducteur, Die knipt de kaartjes deur. Dan kruipt-ie in z'n kot En doet de deur op slot. Dan komt de tram te laat; De passagiers zijn kwaad. Dat is die ouwe vent zijn schuld, Met die hele grote bult. Wie met dat laatste bedoeld werd, is ons nooit duidelijk geworden (trouwens, we vroegen er niet naar!). De enige, die wij 'van de tram' kenden, was ene Siebols uit de Hobeinstraat. Deze had de zorg over de 'veelaeding' in de P.Krugerstraat en over het daarbij staande wachthuisje. Tot zijn grote woede hadden wij dit laatste op een keer voorzien van een aantal brandende veters en het daarna ferm gesloten: de ge produceerde stank bleef er dagen hangen... P.S.: Ik vraag me af, of er onder onze leden wellicht een musicoloog bereid gevonden zou kunnen worden om de bijbehorende muziek van dit en eventueel andere liederen op te tekenen. Dit zou dergelijke folkloristische overblijfselen direct een grotere waarde geven. H.G.F. Sasburg 19

de Wete | 1982 | | pagina 21