AANKONDIGINGEN DIJKJE Van de Vlissingse Ortskommandant Heinze was alom bekend dat hij in zijn vrije tijd een groot voorstander was van natuurvoeding. In 1944 verscheen langs de Koudekerkseweg, vlak buiten Vlissingen, een Duits bord. 'Weide gereserveerd voor de Ortskommandant' Wij dachten dus aan een practical joke, maar daar bestaat geen Duits woord voor. Het bord bleef staan en wij vroegen ons af wanneer bij de man de oren tot boven de pet zouden groeien. Een flauw mopje misschien, maar in de oorlog gaven flauwe mopjes toch moed. De eerste keer in het nieuwe jaar komen we samen op dinsdag 2 februari. De heer G.J. Lepoeter van de heemkundige kring De Bevelanden zal een lezing verzorgen, getiteld: 'Kleine monumenten het behouden waard'. Zijn kring is intensief bezig met de inventarisering van de kleine monumenten, zoals deuren, deurkloppers, raampartijen, stoepen enz. Ook in onze kring is daar belangstelling voor en hopelijk zal het door hetgeen hij ons zal vertellen ook onder onze leden een aantal enthousiastelingen starten met dit werk. De vergadering begint om 20.00 uur in hotel Walcheren te Koudekerke. Dinsdagavond 2 maart 1982 zullen we weer de gast zijn van de heer F.H. Jilleba. Zijn voordracht: Antiek, vals, namaak of echt, zal zeker ook veler belangstelling hebben. Op zijn welbespraakte manier zal hij ons iets leren over antieke kunstnijverheid, te weten glas, porselein, aardewerk waaronder oude tegels, tin, koper, brons en oude meubelen (geen sieraden). Na afloop kunt U hem voorwerpen al vooromschreven ter beoordeling op zeldzaamheid of waarde tonen. Ook deze vergadering begint om 20.00 uur in hotel Walcheren te Koudekerke. De laatste keer in dit kwartaal komen we samen op 25 maart in hotel Walche ren te Koudekerke om 20.00 uur, om te luisteren en te kijken naar wat de heer L.Minderhoud uit Westkapelle ons heeft te laten horen en zien over Zeeuwse sieraden. Komen die op 2 maart niet aan bod,deze avond zult U daar met volle teugen van kunnen genieten. De bekende firma Minderhoud uit Westkapelle weet alles over het ontstaan ervan, het maken het restaureren van de waarde. Ook dit beloofd een interessante avond te worden. 28

de Wete | 1982 | | pagina 30