uitgesproken dat dit voor herhaling vatbaar is en als u deze ontboezeming van de heer De Pagter leest, krijgt u vast al zin om ook de volgende keer mee te gaan. Ook in Veere heeft een groot aantal leden genoten van wat de heer Sanders ons te vertellen had over dat schitterende stadhuis en de vierschaar en de heer Van Leerdam heeft velen een werkelijk unieke dia-serie getoond over het Oranje zon-gebied. Beiden zijn lid van onze vereniging, beiden hebben oog voor wat ons heem te bieden heeft, zij het op verschillend gebied. Ze hebben ieder op hun eigen manier, als geboren vertellers, ons mee laten genieten van hun hobby's en we hopen in de toekomst nog wel eens hun gasten te zijn. In deze Wete rijdt natuurlijk ook de tram weer een paar jaar verder en ook de vaste medewerkers, F.A. Broeksma met Walcheren in woord en beeld (deze keer iets heel bijzonders A.H. van Dijk met diverse interessante 'dijkjes', P.W. Sijnke met de boekbespreking en een eerste aflevering van Herinnerin gen aan Middelburg van mevrouw drs. N. Daman te Rotterdam (fragmenten uit een dagboek) zijn deze keer natuurlijk weer aanwezig. Ook heeft de heer Broeksma een onderzoekje ingesteld naar ons ledenbestand en daar enkele conclusies aan verbonden. Het is zeker de moeite waard om daar eens wat aandacht aan te besteden, met name ook voor het bestuur. Statistische cijfers kunnen soms erg droog zijn, maar ze kunnen je ook aardig bezig houden en aan het denken zetten, zoals uit dit verhaal van Frans Broeksma blijkt. Een interessante bijdrage, waarop ook nog een vervolg komt, ontvingen we van de heer Schoenmaker uit Zoutelande. Hij heeft zich verdiept in het kerkelijk archief van die gemeente en voor heel wat van onze leden zullen hier wetenswaardige feiten in staan. Het is weer gevarieerde leesstof waar wij no 1 van de 11de jaargang mee beginnen. Wij hopen dat u ook dit jaar De Wete weer met plezier zult lezen. Mocht u nog in het bezit zijn van verhalen die als leesstof voor De Wete zouden kunnen dienen, dan wil de redaktiecommissie die graag ter beoordeling ontvangen. De laatste tijd krijgen we weer regelmatig copy en dat is voor ons erg plezierig, maar ook voor alle leden. Deze rubriek wil ik thans beëindigen met u nogmaals te verwijzen naar de aan vangsregels. J.L. In deze Wete treft u een accept-girokaart aan, waarmee u uw contributie over 1982 aan ons kunt overmaken. Wilt u een en ander s.v.p. zo spoedig mogelijk in orde maken? Wanneer u uw contributie over 1981 tot nu toe verzuimde te voldoen, dan vindt u ook daarvoor een accept-giro bijgesloten en wij ver zoeken diegenen die dat verzuimden vóór 1 april a.s. de bedragen te storten, daar wij anders genoodzaakt zijn de toezending van De Wete aan u te moeten stopzetten. C.I.v.N. 2

de Wete | 1982 | | pagina 4