GEZOCHT EEN NIEUWE SECRETARIS! Toen 'öórden 'n deu de tillefon, bie de plisie een 'ööp kommosie, en de plisie in den 'oorn zei: 'wacht is even, meneer, 'ei jie een fiets 'estolen? Waer?' En Jaop zei: 'Vö Jamin, vanochend!' De plisie zei: 'Daer komt 'ier net iemand angeve, da z'n fiets 'estolen is, bie Jamin!' En Jaop riep knoer-'ard: 'Dat is 'n! Die 'ebbe ik 'ier. En ie zit nog op slot, 'k bin der nie an'ewist!' Afijn, 't wier een 'êêl 'êèn en weer gepraot en 't eindigden der mee, da ze van de plisie kwaeme mee een busje om de op-slotte fiets uut de kelder mee te nemen, wan ze begrepe ook wè, da Jaop die nie vrom naer de stad kon slepe! Jaop gaf ze mer een rokertje, en toen mocht ten nog mee rieë ook, om z'n eigen fiets wi t' 'aelen! En laet die noe nog op 't. zelfde plekje stae, bie Jamin. Jaop 'ao z'n eigen allêên mer een bitje verkekeü! 't Sleutertje pasten noe wè en Jaop kon op z'n eigen nieuwe fiets op 'uus an! 't Is toch wat C.I. van Nieuwenhuyzen In overleg met het bestuur plaats ik hierbij deze oproep. Gezien het groeiend aantal leden en het groeiend aantal taken is het bijna niet meer mogelijk om naast een volledige, drukke dagtaak (met veel avondwerk) het secretariaat goed te runnen. Het bestuur zou dan ook graag in contact willen komen met een vrouw of een man die een redelijke hoeveelheid vrije tijd heeft en een deel daarvan ten bate van onze vereniging zou willen besteden. Wij stellen natuurlijk geen eisen, maar iemand die kan typen, telefoon aan huis heeft en het prettig vindt om mondelinge en schriftelijke contacten te leggen en te onderhouden moet zeker eens informatie bij ons inwinnen. Persoonlijk kan ik daar nog aan toevoegen dat de hulp en samenwerking van en met de andere bestuursleden optimaal is. Graag uw reaktie als u interesse hebt of iemand weet die interesse heeft. Uw secretaris 14

de Wete | 1982 | | pagina 16