LAAT HET DE WETE WETEN Wie van de twee is de juiste PZC 13-10-1981 Resten 'Huis Poppendamme' bij Grijpskerke gevonden. Op een stuk land van de heer Maris aan de Poppendamseweg 5 in Grijpskerke zijn de funderingen aangetroffen van het vermoedelijk in het eerste kwart van de zestiende eeuw gebouwde Huis Poppendamme. Rond de plaats heeft tot 1972 een gracht gelegen. Ir. J.A. Trimpe-Burger en architect B. Oele onderzochten de fundamenten van gebouwen en tuinmuren. Het huis is in de zestiende eeuw bewoond geweest door de abt van het klooster Zoetendaele die het waarschijnlijk als buitenverblijf heeft gebruikt. (Tot zover PZC 13-10-1981). Maar wat nu! We zijn inmiddels in het bezit van twee funderingen 'Huis Pop pendamme'. Was nu de bouwval van de heer P. Boone (Wete 5 - 1972) op ongeveer 350 m ten noord-oosten van de laatste en zeer waarschijnlijk juiste vondst het bedoelde huis Poppendamme, zoals afgebeeld in de Cronyk van Zeeland van M. Smallegange, pag. 671 no 3? Mogelijk had Bins gelijk: Prisma toeristengids no 1081 blz 157, P.G. Bins. Hij veronderstelde hierin: waarschijnlijk is dit het overblijfsel van de parochie kerk. De dichtgemetselde kerkramen zouden daarop kunnen wijzen. Tot zover Bins. Zowel op de kaart van Walcheren Hattinga 1753 als op de nieuwste Walcherse kaart 1:25.000 zijn de plaats van het omgrachte Huis Poppendamme alsmede de nu gesloopte bouwval te zien, beiden binnen het toenmalige grondgebied van de Heerlijkheid Poppendamme. Graag reakties. I.F. Bij het bestuur ieefde al enige tijd de gedachte eens iets te moeten doen aan het verzamelen van typisch Zeeuwse-Walcherse gerechten en eetgewoonten. De laatste tijd ontvingen we ook enkele verzoeken van mensen die zich daar mee wilden bezig houden om eventueel een boekje daarvan samen te stellen. De redaktie van de Wete zou daarom bij deze aan de leden die ons bij het verzamelen daarvan kunnen helpen het verzoek willen doen het gevraagde aan haar toe te willen zenden. Mogelijk zitten er een aantal leuke artikelen voor de Wete in en bovendien kunnen we de vragenstellers ook verder helpen. Dus reaktie graag naar de redaktie. J.L. 26

de Wete | 1982 | | pagina 28