'Kleverskerkse Dag'voor restauratie kerkgebouw In ho voor VEEL ACTIVITEITEN ZATERDAG 15 MEI GELIJK AAN Oude ambachten KLEVERSKERKE - De zestig leden en doopleden tellende hervormde ge meente van Kleverskerke (ten noorden van Arnemuiden) heeft voor zaterdag 15 mei een groot aantal activiteiten op touw gezet. Dit onder de naam 'Kle verskerke Dag' en met het doel om geld bij elkaar te krijgen voor restauratie- en verbouwingsactiviteiten aan het uit 1862 daterende kerkgebouwtje. Het dak en het interieur van het ge bouw zijn onlangs vernieuwd. De ge meenteleden brachten hiervoor zelf tienduizenden guldens bij elkaar door acties van uiteenlopende aard. Nu staat afbraak van de oude en opbouw van een nieuwe, beter bij de rest van het kerkge bouw passende, consistorie op het pro gramma, bouwkosten 140.000 gulden. De Kleverskerke Dag begint zaterdag om 9 uur met een rommelmarkt. Een uur later trekt het muziekkorps Arne's Genoegen vanaf het kruispunt Van Cit- tersweg-Ruilverkavelingsweg naar het dorp. Kinderen fietsen mee op versier de rijwielen. In Kleverskerke aangeko men wordt er een concert gegeven in de muziektent. De kinderen beginnen dan met spelletjes op het weiland aan de Dorpsstraat waar de salonwagen staat die door de hervormde gemeente altijd voor activiteiten wordt gebruikt. Het rommelmarktgebeuren speelt zich over een flink deel van de Dorpsstraat af. In een speciale kraam kan zelfge- sponnen schapenwol worden gekocht naast kleding en speelgoed. In het ka der van oude ambachten worden er schapen geschoren, klompen gemaakt, een paard beslagen en zal er een steen houwer aan het werk zijn. Verder zijn er consumpties verkrijgbaar. Om half twee begint in samenwerking met Dynamo'70 een trimloop van 7,7 kilometer langs onder meer het Veerse Meer. Opgave is op de dag zei mogelijk vanaf 12 uur. Om half vier vindt de prijs uitreiking plaats van de loterij en de puzzelprijsvraag die tijdens de Klevers kerke Dag worden gehouden. Om streeks vier uur worden de activiteiten beëindigd. Een gedeelte van de Dorps straat van het 31 huizen en de kerk tel lende Kleverskerke is aanstaande za terdag afgesloten om ruimte te krijgen voor het gebeuren. DEN HAAG - De proj bij het gerechtshof ir A. van Ee, heeft in jaar gevangenisstr.' 26-jarige in Sint- Turk V. U. weger brengen van zwa Deze eis is gelijk rechtbank in f sproken voor f tus vorig ja.' landgenoot nisse en h< wonden v- fer. De pr dat een Een tekening van de Nederlands-hervormde kerk in Kleverskerke

de Wete | 1982 | | pagina 35