Trianon Zo heet het paviljoen of lusthof van Lodewijk XIV in 1687 bij zijn kasteel te Versailles gebouwd en het betekent: uitgezochte plaats. Triton Dit is de naam van een zeegod, half mens half vis. Door de tonen van zijn schelptrompet kon hij de golven kalmeren. In de lusthoven stonden vaak beelden van Griekse goden. De Prelaat De abt te Middelburg, die korte tijd ook bisschop is geweest, had behalve de buitenplaats Westhove, onder Westkapelle een z.g. uithof: De Noordliende. De betiteling van zo'n hoge geestelijke was ook prelaat. De boerderij, die in de plaats van het uithof is gekomen, werd dus naar de vroegere eigenaar genoemd. Leg af Tijdens de belegering van Middelburg (1572-1574) door de troepen van Willem van Oranje deden de Spanjaarden dikwijls een uitval. Bij een van deze uitvallen werd een afdeling soldaten bij Brigdamme genoodzaakt de wapens af (neer) te leggen. Golstein Genoemd naar de stichter der voormalige buitenplaats Hubertus Goltzius (1526-1583). Zijn spreuk deels afgeleid van zijn naam was: Eer boven Golte (goud). Bijsterveld Het midden van Walcheren is zeer vruchtbaar. Zoveel te meer valt het op, als daar enige stukken land liggen, die minder vruchtbaar (bijster) zijn. Niet altijd zomer, Niet altijd winter Met de eerste naam wilde men uitdrukken, dat de mens erop moet rekenen, dat het hem niet altijd voor de wind blijft gaan. De tweede naam geeft juist het tegengestelde te kennen en is dus een troostwoord voor hem, wien het tegenloopt in de wereld. Roos en Doorn De afwisseling van voor- en tegenspoed wordt uitdrukt door deze naam. Over 't algemeen kan de boer hierover meepraten. Tot zover het uittreksel uit de ar tikelen van mijn vader over de Walcherse boerderijnamen. Hopelijk is hiermee aan het verzoek voldaan. H.G.J. de Meij. 34

de Wete | 1982 | | pagina 40