dat daar zoveel materiaal aanwezig is, dat een aparte werkgroep daar zich jaren mee zal bezig kunnen houden. Natuurlijk hopen we dat ook die werkgroep zich zal vormen. Met name Frans Broeksma heeft op het gebied van kleine monumenten al heel wat ervaring en wij hebben al vaak daarvan mogen genieten in zijn rubriek Walcheren in Woord en Beeld. Ook deze keer ontbreekt hij weer niet. Natuurlijk is er ook reaktie op zijn vorige artikel. Zulke reakties plaatsen wij graag omdat die vaak weer nieuwe gezichtspunten naar voren brengen. Als bestuur vinden we het fijn dat hij ook aan deze zaken zijn tijd wil geven en we wensen hem en alle medewerkers aan deze werkgroepen veel succes toe. Naast bovengenoemde rubriek hebben ook de andere vaste medewerkers weer hun bijdragen geleverd aan de totstandkoming van de Wete. Uitgebreide boekbesprekingen van Peter Sijnke en Aad de Klerk en een flink aantal in teressante 'dijkjes' van die dokter uit Vlissingen. Vervolgartikelen over de familie Daman te Middelburg, het kerkelijk gebeuren te Zoutelande, beschreven door de heer Schoenmaker en van zijn vriend en oud-collega H.G.J. de Meij reakties op de laatste 'uutdruksels' en het door hem beloofde artikel over de Walcherse boerderijnamen van de hand van zijn vader. Van de heer M. Stol uit Leiden ontvingen we een serie volksverhalen over De Plaa en De Puyt die hij als zeventienjarige jongen verzameld heeft. Hij was toen nog woonachtig in Middelburg. Hij is toen (1957) de boer op gegaan om ze te verzamelen. Indertijd zijn er een aantal van gestencild en wij kregen nu zo'n exemplaar voor plaatsing in De Wete. Mevr. van Nieuwenhuyzen schudde een paar leuke dialektverhalen uit haar mouw en vooruitlopend op het a.s. boekje met verhalen van J. Vader nu al een artikeltje uit zijn correspondentie. Met in dit seizoen de algemene ledenvergadering voor de deur treft U in deze Wete ook de financiële zaken aan van onze vereniging. Op de vergadering van 10 juni kunt U daarover eventueel vragen stellen. De agenda voor deze vergadering vindt U bij de aankondigingen. Voorafgaande aan dit huishoude lijk gedeelte zal onze nieuwste uitgave, de verhalenbundel van J. Vader officieel worden aangeboden. Het bestuur is erg blij dat ook in 1982 weer een uitgave van de Heemkundige Kring Walcheren het licht ziet. Mede door de financiële steun van het Anjerfonds zijn we hiertoe in staat. Naast de uitgave van De Wete die door velen wordt gewaardeerd zoals we uit reakties vaak horen, is het voor onze vereniging ook van belang via andere uitgaven in het voetlicht te treden. We zijn een sterk groeiende vereniging zoals ook deze keer weer blijkt uit de toename van het ledental en naar buiten toe mag men dan ook iets van ons verwachten. U als leden kunt daartoe ook bijdragen door Uw belangstelling en indien mogelijk het leveren van copy waar zoveel anderen van genieten. Wij hopen dat ook deze keer weer velen van deze Wete zullen genieten en zullen ons best doen om ook de volgende Wete voor allen weer aantrekkelijk te maken. De eerste copy daarvoor is ons weeral toegezegd o.a. door de heer Karelse uit Middelburg die ons uitgebreid met de Middelburgse straatnamen zal bezighouden. Hopelijk zult ook U weer met genoegen naar die Wete uitkijken. J.L. 2

de Wete | 1982 | | pagina 4