UIT DE CORRESPONDENTIE VAN JAN VADER RECTIFICATIE ....Wallenburg bracht ook een boekje voor mij mee uit de Provinciale Zeeuwse Bibliotheek, getiteld: 'Van Klep tot Krat'. Een werk over boerenwagens, hun opschriften en versieringen en over de makers er van, de wagenmakers dus. Een, vooral voor mij als ex-wagenmaker, een prachtig boek. Heel jammer dat Zeeland er haast niet in vermeld wordt. Het boek is samen gesteld door diverse schrijvers en bevat ook een artikel van dr. Meertens over boerenwagenopschriften Daarin vond ik er een, dat U zeker wel zal interesseren, als U het tenminste nog niet kent. Hier is het: 'Interessant en orgineel was ook het rijm, dat naar een oude (Walcherse) boer aan de heer Roelse te Westkapelle vertelde, indertijd op een wagen in Koudekerke stond en het aldus luidde: 'Hier - niets - heer - berg - God staat - recht - knecht-dal - al' Wat aldus gelezen dient te worden: 'Hier boven staat, niets boven recht, heer boven knecht, berg boven dal, God boven al'. Een ander staaltje van boerenwijsheid, eveneens door de heer Roelse meegedeeld, stond vroeger op een Westkappelse wagen en luidde: 'Wie iets heeft te zeggen van mij of het mijne Ga eerst naar huis en bekijke het zijne Vindt hij in het zijne geen gebreken Dan mag hij vrij van 't mijne spreken'. De grootvader van Jan Vader van moederszijde, een waardig lid van de echte oude Walcherse boerenaristokratie, Willem Willemse Jobse, had achter op zijn menwagens zijn aanmatigende lijfspreuk durven schilderen: 'Wat ik mij voorneem voer ik uit!' Misschien zijn er lezers onder ons die zich nog andere kenmerkende wagenop schriften herinneren? Ik zou zeggem'Laat het de Wete weten!' Sj. J. In Walcheren in Woord en Beeld van januari '82 is een foutje geslopen. Het boekje 'Veere, herinneringen aan een rijk verleden' is niet van de hand van W.L. Den Beer Poortugael maar van J.H. Midavaine uit Veere. W.L. Den Beer Poortugael is hiervan de uitgever. 3

de Wete | 1982 | | pagina 5