WETES-W AARDIGHEDEN Enigszins aan de late kant is De Wete Uw brievenbus deze keer binnenge gleden. Dit heeft vooral te maken met het feit dat onze drukker genoten heeft van een welverdiende vakantie en pas daarna onze copy voor eindbewerking ter hand heeft genomen. Velen van U zullen daar mogelijk ook niets van gemerkt hebben omdat zij zelf ook buitenheems waren. Nu U echter het blad weer onder ogen hebt gekregen hopen we dat U er weer een aantal interessante artikelen in zult vinden. Naast bijdragen van de vaste medewerkers vindt U deze keer o.a. de verslagen van de algemene ledenvergadering, de aanbieding van het eerste exemplaar van de verhalenbundel van J. Vader en het jaarverslag over 1981 in deze uitgave. De hoofdmoot is deze keer het eerste gedeelte van een artikel van de hand van de heer K. Kareis over de Middelburgse oude straten en hun namen. In de volgende Wete zullen we het tweede deel van dit artikel plaatsen. Het verhaal zal wellicht bij een aantal lezers vragen oproepen en U weet dat U daarmee ten alle tijden bij de redaktie terecht kunt. Samen met de schrijver en andere leden kunnen vragen vaak opgelost worden. Vragen en antwoorden kunnen vaak allerlei reakties losmaken. Leest U maar eens het artikeltje van de heer Fransen over de bank bij kasteel Ter Hooge. Dat onze leden hun ogen altijd open houden blijkt wel uit dit artikel. De werkgroep 'kleine monumenten' draagt daartoe ook een steentje bij en met hun eerste verhaal in De Wete leveren ze een bijdrage die het lezen en bekijken zeker waard zijn. De herinneringen aan Middelburg uit het dagboek van de fam. Daman worden met de derde en laatste aflevering afgesloten. Het waren herinneringen die vooral door de oudere leden met veel genoegen werden gelezen. Van de heer Jilleba ontvingen we een uitgebreid artikel over de Zeeuwse woonhuizen. De redaktie heeft besloten om het artikel in afleveringen te plaatsen en daarmee te beginnen in de eerste Wete van 1983. De heer Schoen maker die een bijzonder aardige rondwandeling door Zoutelande verzorgde in het afgelopen kwartaal, gaat in deze Wete weer verder met zijn schetsen over het kerkelijk leven te Zoutelande. De verhalen over De Plaa en De Puyt die in hun tijd vele tongen losmaakten en waarvan U in onze vorige uitgave een aantal aantrof, doen ook nu nog mensen in de pen klimmen om die anekdotes aan de vergetelheid te ontrukken. De heer Roose stuurde ons een leuk voorbeeld van de 'toverkunsten' van De Plaa. De vraag naar een nieuwe secretaris heeft inderdaad ook een aantal reakties opgeleverd. Het bestuur was daar beslist verbaasd over, maar ook bijzonder gelukkig mee. Het blijkt dat er heel wat leden zijn die daadwerkelijk op allerlei manier willen meewerken en meedenken. Op die manier is het voor het bestuur inderdaad mogelijk "om onze vereniging op een behoorlijk peil te houden. In een gesprek van enkele bestuursleden met mevrouw P. Jasperse-Hoogerheide, die als eerste reageerde op de oproep, is besloten om met ingang van heden haar als administratrice van onze vereniging toe te voegen aan het bestuur. Zij zal de ledenadministratie gaan verzorgen, de adressering van De Wete en de verkoop van onze uitgaven. Verder zal zij de bestuursvergaderingen bijwonen en samen met de secretaris de overige werkzaamheden die aan het secretariaat verbonden zijn zoveel mogelijk volgen om op die wijze in het secretariaat in te 1

de Wete | 1982 | | pagina 3