Ideeën van Uw kant worden in deze ook zeer op prijs gesteld. De Wete mag zich in een blijvende belangstelling verheugen. Vaste mede werkers leveren een belangrijke bijdrage maar ook van de kant van de leden mogen wij regelmatig kopij ontvangen. De redaktiecommissie stelt dat zeer op prijs. Toch is ze er van overtuigd dat er onder de leden stellig nog meer zijn die een bijdrage zouden kunnen leveren voor De Wete. Ook aan de uitvoering van De Wete wordt zoveel mogelijk aandacht geschonken. Dat neemt niet weg dat er soms toch kleine ongerechtigheden m.b.t. het drukwerk in voorkomen. Tijdens onze gesprekken met de drukker wordt daar ook op gewezen en we weten dat hij alles in het werk stelt om het te voor komen. Onze contacten met hem zijn erg plezierig en we hopen ze nog lang te bestendigen. Dit jaar zijn er door de Kring geen boeken uitgegeven. Dat betekent echter niet dat er op dat punt niets gebeurt. De uitgave van een verhalenbundel van J. Vader is in een vergevorderd stadium en de volgende uitgave van de Veld- namencommissie zal zeker ook niet zo lang meer op zich laten wachten. Van de overige uitgaven is het boekje over Westkapelle nu geheel uitverkocht en van de Veldnamen van Ritthem en Het Middelburgse Woonhuis zijn maar enkele exemplaren in voorraad. Als jubileum-uitgave hebben de leden vorig jaar een exemplaar ontvangen van het 'geeltje' van de hand van ons lid, de heer Jilleba over het Eclecticisme. Een fraai uitgevoerd boekje over een stijlperiode die zeker onze belangstelling waard is. De Veldnamencommissie is druk bezig met de voorbereiding van haar uitgave over de veldnamen van Biggekerke en Zoutelande. De heer M. Kooiman heeft het wetenschappelijk deel voor deze uitgave voor zijn rekening genomen en dat grotendeels al afgerond. Het veldwerk was al geruime tijd klaar zodat dit boekje mogelijk in 1982 uitgegeven kan worden. Teleurstellend voor ons was de afwijzing van het sub sidieverzoek bij het Anjerfonds Zeeland voor de uitgave van Koudekerke. Wel is er een subsidie toegezegd voor de uitgave van de verhalenbundel van J. Vader. Wij hopen dat de volgende uitgaven van de Veldnamencommissie wel voor subsidie in aanmerking zullen komen. We zullen dan sneller de volgende deeltjes kunnen laten verschijnen daar er ook al heel wat veldwerk klaar is van verschillende andere Walcherse gemeenten. De contacten met de andere heemkundige verenigingen in Zeeland via Federatie van Heem- en Oudheidkundige Verenigingen laat beslist te wensen over. Er zal in 1982 getracht moeten worden om hierin verandering te brengen. Er zijn genoeg gemeenschappelijke belangen die een nauwer contact recht vaardigen. Ondanks enkele kleine teleurstellingen in het jaar 1981 kunnen we als vereniging toch ook deze keer weer terugzien op een jaar dat leden en bestuur veel plezierige zaken heeft geschonken. Laten we hopen dat het jaar 1982 dat inmiddels al een aardig eind gevorderd is voor leden en bestuur een even aantrekkelijk jaar mag worden. DIJKJE Toeristen, die in Zoutelande een fiets willen huren, kunnen terecht bij het bord 'Fahrradverleih'. 6

de Wete | 1982 | | pagina 8