WETES-W AARDIGHEDEN Nu U met de nieuwe Wete in Uw handen zit is het U misschien wel opgevallen dat het adresbandje enige verandering heeft ondergaan. Wij zijn afgestapt van de handgeschreven adressering omdat wij ook een nieuwe administratrice heb ben leek het ons het juiste moment om er nu verandering in te brengen. Daar het de eerste keer is dat wij zo werken zal er best wel eens een foutje in geslopen zijn. Wij hopen dat U dit zult willen accepteren en mocht U zo'n foutje op Uw adresbandje ontdekken dan zouden wij U willen vragen dit naar de administratie te willen retourneren opdat mevr. Jasperse de fout in haar kaartenbak kan herstellen. Samen met mevr. Flissebaalje zijn de bandjes 'gerold'. Ze zullen zo'n eerste maal daarbij best wel eens gezucht hebben. Maar door dik en dun zijn ze verder gegaan en dat is op de bandjes soms wel eens te zien. Bij een ledenbestand van ongeveer 700 is een adresseersysteem beslist geen overbodige luxe, temeer daar het ook gebruikt kan worden voor de acceptgiro's. Wij hopen dat het in elk geval tot een stukje werkverlichting zal leiden en dat de adressering aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Ondanks dat het de afgelopen periode vakantietijd was is er toch achter de bestuurlijke schermen behoorlijk hard gewerkt. De uitgave van het boekje met verhalen van J. Vader bleek van af het eerste moment een succes. De eerste uitgave van 1.000 exemplaren bleek spoedig uitverkocht. Voor de leden hebben we er een aantal achtergehouden, maar ook daar zijn we bijna door. We konden dan ook niet anders beslissen dan snel over te gaan tot een tweede druk. Half november zal die verschijnen in een oplaag van 500. Wat er daarna moet gebeuren als ook die uitverkocht zijn is ook op dit moment voor het bestuur nog een vraag. Wel is besloten dat de werkgroep die zich met de verhalen van J. Vader bezig houdt op korte termijn weer met haar werkzaamheden zal starten. Naast de Wete blijken ook de andere uitgaven van onze vereniging buiten onze kring een behoorlijke belangstelling te hebben. Bepaalde uitgaven lopen zeker niet zo vlot als de 'Vadertjes' maar op langere termijn raakt alles toch uitver kocht. Zo kunnen we deze keer melden dat we door de veldnamen van Ritthem zijn. Nu we het toch over de veldnamen hebben, kunnen we U ook meedelen dat de veldnamen van Biggekerke en Zoutelande in een vergevorderd stadium zijn. We hopen dat deze uitgave het volgend voorjaar als nummer 3 uit onze serie Veldnamen van de pers zal rollen. We kunnen niet anders zeggen dat deze werkgroep erg produktief is. Het lijkt misschien anders, maar de hoeveelheid werk die ten grondslag ligt aan één uitgave is erg groot en erg tijdrovend. Het is voor onze vereniging erg plezierig dat zij op deze voet verder gaan en het bestuur kijkt dan ook met spanning uit naar hun volgende werk. De inhoud van deze Wete bestaat natuurlijk weer uit bijdragen van onze vaste medewerkers. De hoofdmoot is deze keer het vervolg op de bijdrage van de heer Kareis over de Middelburgse straatnamen. Wij verwachten dat velen met 1

de Wete | 1982 | | pagina 3