AANKONDIGINGEN In de vorige Wete hebben wij U al gewezen op de lezing die de heer H.G.J. de Meij zal houden op donderdag 28 oktober 1982 in de Zandput te Serooskerke (naast het zwembad). Aanvang 20 uur. De vader van de heer De Meij is 100 jaar geleden geboren. Hij was een heem kundige van de eerste orde, die veel over Walcheren heeft geschreven. De lezing die zijn zoon en ons oud-bestuurslid zal houden, gaat over die publi caties en de heemkundige belangstelling van zijn vader. De volgende lezing zal weer gehouden worden door iemand die afkomstig is uit Veere. De heer J.A.A. Mol zal een lezing houden over de werkzaamheden bij de droogmaking van Walcheren. Hij is op dat gebied een autoriteit te noemen die vanaf het eerste uur alles heeft meegemaakt, voorbereid en uitgewerkt om ons nu toch weer zo mooie heem van de ondergang te redden. Hoe dat in zijn werk is gegaan, zal hij stellig op een heel eigen en onderhoudende manier kunnen vertellen. De avond wordt gehouden in hotel Walcheren te Koudekerke op woensdag 24 november 1982. Aanvang 20 uur. De eerste lezing in het nieuwe kwartaal is op dinsdag 25 januari 1983. De heer Dr.Ir. W.G. Beeftink van het Delta-instituut voor hydrobiologisch onderzoek zal dan een lezing houden over de invloed van de Deltawerken op de planten groei. In de volgende Wete vindt U daarvan een nadere aankondiging. Wij willen U ook nog wijzen op een mogelijkheid tot het volgen van een cursus oud-schrift. Een aantal van onze leden heeft zo'n cursus al met veel plezier gevolgd. Er is nu weer een mogelijkheid om dit te doen via de S.Z.V.U. Mocht U interesse hebben, dan moet U zich vóór 28 oktober opgeven. Opgave en inlichtingen 01180 - 27410. 32

de Wete | 1982 | | pagina 34