grote belangstelling de verklaring van de Middelburgse straatnamen zullen lezen. We hebben ter verduidelijking ook deze keer weer de kaart van Middelburg en de straatnamenlijst afgedrukt. Dat zal het lezen stellig vergemakkelijken. Met name onze vaste medewerker Frans Broeksma heeft deze keer voor een flink aantal bijdragen gezorgd. Zijn belangstelling voor ons heem is erg gevarieerd en ook U mag daar weer van meegenieten. De bijdrage van mevrouw Flissebaalje met de daaraan toegevoegde bestaande artikelen, die allen betrekking hebben op de Joodse samenleving in Middelburg in vroeger tijden is aktueel en interessant en zal mogelijk nog meer bijdragen opleveren. Wat dat betreft is het bestuur en de redaktie altijd blij met bijdragen van leden. Uw bakkunst kunt U gaan uitproberen op het recept dat Leny Sinke-Boone heeft ingezonden. Flet is ingezonden naar aanleiding van de vraag over Walcherse eetgewoonten en recepten die wij in een vorige Wete plaatsten. Probeert U het gerust maar uit, het is de moeite waard. Wij als bestuursleden hebben er al van genoten. Misschien levert dit artikeltje nog wel meer recepten op. Zo zou de echtgenote van ondergetekende zo graag eens zelf bolussen bakken, maar dan wel van die lekkere zachte met stroop. In Den Haag konden we ze vroeger ook kopen, ik geloof bij bakker Hus, maar die leken meer op een soort veredelde krakelingen en dat is de bedoeling niet. Wie weet? U ziet hoe veelzijdig zo'n Heemkundige Kring kan zijn. Dat is b.v. ook merk baar aan de opkomst bij de verschillende lezingen en excursies. U weet dat die opkomst de laatste jaren erg goed is, maar het valt het bestuur op dat bij bepaalde onderwerpen leden komen die je bij andere gelegenheden niet ziet en waar dan weer anderen aanwezig zijn. Dat hebben we ook kunnen constateren bij onze beide laatste excursies die te Oostkapelle en die naar Voorschoten en Delft. Van beiden kunnen we stellen dat ze geslaagd en interessant waren en dat dit soort excursies voor herhaling vatbaar zijn. Enkele leden van het bestuur hebben onlangs een ontmoeting gehad met ons lid de heer Hoegen, de ambachtsheer van Hoogeland. Daarbij is zijn plan ter sprake gekomen om het volgend jaar een tentoonstelling te organiseren van oude ansichten van de Walcherse dorpen. Hij zou dit graag doen in samenwerking met onze vereniging. Vandaar dat wij nu reeds de vraag tot U doen komen welke van onze leden eventueel materiaal ter beschikking kunnen en willen stellen. Een dergelijke expositie vraagt veel voorbereiding vandaar dat wij er nu al mee komen. We zullen graag nadere informatie verstrekken en in de volgende Wete zullen we er zeker weer op terug komen. Van één van de leden ontvingen we een tip over het bestaan van een schrift vol verhalen en anekdotes over stropers en stroperspraktijken rond de eeuwwis seling in Vrouwenpolder. Ze zijn geschreven door de heer P. Polderman, beter bekend als 'De Vaerkesboer'. De verhalen zijn afgezien van typisch plaatselijke trekjes, zoals bijnamen en topografische namen, voor veel (kust)plaatsen van toepassing geweest en geven weer een beeld van een ander facet in het leven van een Watchers dorp dan gebruikelijk. Wij denken dan ook dat U deze verhalen met smaak zult lezen en veel ouderen 2

de Wete | 1982 | | pagina 4