Y 'eleze suiker er bij doen en de boter klein snijden door de bloem e.d. Kaneel en zout er bij doen en alle ingrediënten kneden tot een samenhangende bal. Laat het deeg een half uur in de koelkast opstijven. Deeg uitrollen op een met bloem bestoven aanrecht tot een lap van ongeveer 1/3 cm dikte. Deze lap eerst verticaal in reepjes verdelen en daarna schuin snijden, zodat U grote 'snippers' krijgt (schuine ruitjes). Leg de koekjes op een beboterd bakblik. In het midden van de oven lichtbruin bakken in ongeveer 15 minuten. Oven- warmte 175 a 180°. Vanuit de oven even af laten koelen en op een rooster leggen, waarna ze nog met poedersuiker bestrooid worden. Of het recept origineel is, weet ik niet. Vroeger zal er waarschijnlijk geen bakmeel of bakpoeder zijn gebruikt. Misschien is er onder de leden ook iemand, die weet waar de naam Profeten brood vandaan komt? Ik zie nóch met profeten, nóch met brood enig verband. Het zou erg leuk zijn reacties te vernemen. Leny Sinke - Boone Ditmaal willen we graag kort de aandacht vestigen op een hier misschien niet zo direct voor de hand liggende, want niet specifiek op Walcheren of Zeeland betrekking hebbende, maar wel belangwekkende publicatie. We doelen op de zojuist verschenen bundel met negen artikelen van de hand van Dr. P.J. Meertens: 'In het voetspoor van Henriëtte Roland Holst'. Het werk van de grote Zeeuw Meertens trekt de laatste jaren hernieuwde belangstelling. Ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag, op 6 september 1979, verscheen bij Fanoy Boeken een bundeling van een aantal (30) Zeeuwse studies van zijn hand onder de titel 'Meertens over de Zeeuwen'. Die bundel, met vroeger (de oudste van 1925) en later (de jongste van 1975) verschenen publicaties, en van een kort voorwoord voorzien door M.P. de Bruin, geeft een goed overzicht van het door Meertens bestreken, ook binnen Zeeland zeer ruime werkterrein. En dan te bedenken dat het hier gaat om een selectie uit circa 2000 titels! Te recht noemt hij zichzelf 'een ijverig man'. Meertens' tachtigste verjaardag vormde ook de aanleiding tot de omdoping in 'P.J. Meertens-Instituut' in 1979 van het Instituut voor Dialectologie, Volks kunde en Naamkunde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Weten schappen te Amsterdam. Van 1930 tot 1965 had Meertens de leiding van dit instituut. Op 5 juni j.l. viel Meertens nog groter eerbetoon ten deel. De Maatschappij der Nederlandse Letterkunde, waarvan hijzelf voorzitter is geweest, benoemde hem toen tot erelid. Voor de bij die gelegenheid door Meertens' vriend Dr. P.J. Koets gesproken dankwoorden zij verwezen naar het jongste (4-1982) nummer van het Zeeuws Tijdschrift waarin M.P. de Bruin aandacht aan deze plechtigheid schenkt. Eén citaat uit Koets' rede halen we aan: 'Zeeland en de Zeeuwen, het Zeeuwse volksleven, de maatschappelijke en kerkelijke ont wikkelingen in dit gewest, dat alles heeft deze Middelburger (die, zoals hij zelf 4

de Wete | 1982 | | pagina 6