WETES-W AARDIGHEDEN 'Me wense je vee 'eil en zegen in 't nieuwe jaer en aolles wa-je nodig eit vö je ziele en lichaem. Op het moment dat u deze Wete in huis krijgt, is het nieuwe jaar weer al enkele weken oud. Er komen, als het goed is, echter nog zoveel weken, dat het bestuur graag alle leden met de traditionele nieuwjaarsspreuk de beste wensen wil doen toekomen voor de rest van het jaar. Voor heel wat leden is het de eerste maal dat zij deze wens ontvangen via de Wete. Het jaar 1982 heeft weer een flink aantal mensen doen besluiten lid van onze vereniging te worden. Ondanks het feit dat we allemaal op de kleintjes moeten gaan letten, blijkt het voor velen toch geen bezwaar te zijn om lid te worden of te blijven van de Heemkundige Kring Walcheren. Ook de verhoging van de contributie van 15,naar 17,50 lijkt geen probleem te zijn. Wel is het het bestuur op een van haar laatste vergaderingen gebleken dat de financiële positie van de vereniging enkele jaren geleden rooskleuriger was. Niet dat we in de problemen komen, maar de kosten van onze uitgaven, van de verzending daarvan, van de lezingen en excursies, nemen dermate toe, dat we besloten hebben op de komende jaarvergadering daarover met u van gedach ten te wisselen. Een groeiend aantal leden betekent stellig meer inkomsten, maar de kosten van b.v. de Veldnamenuitgaven, die verschijnen in tamelijk kleine oplagen, worden steeds hoger. Toch is dit een uitermate belangrijke zaak en het werk van de Veldnamencommissie heeft ons zelfs landelijke bekendheid gegeven. De leden van de werkgroep zijn er intensief mee bezig; het aantal informanten (veelal bejaarden) neemt steeds af en met het oog op de rijke geschiedenisbron die deze veldnamen toch eigenlijk zijn, wil het bestuur dit werk graag blijven stimuleren. Voor de volgende uitgave hebben we dan ook weer een subsidieverzoek ingediend bij het Anjerfonds Zeeland en willen we in het vervolg ook de burgerlijke gemeenten, waarin het onderzoek zich af speelt, om subsidie verzoeken. Op die wijze kunnen de kosten van dergelijke uitgaven zeker gedrukt worden. De tweede druk van de bundel met verhalen van J. Vader ligt ook nu weer goed in de markt. Regelmatig worden ze verkocht via de vereniging en via de boekhandel. De commissie die de eerste bundel heeft samengesteld is inmid dels begonnen aan de werkzaamheden ter voorbereiding van een tweede bundel. Wij kunnen daarbij putten uit een groot aantal verhalen die ons wel willend door de familie Vader beschikbaar zijn gesteld. Het is voor onze vereniging eervol om deze echte Zeeuwse schrijver op deze wijze weer voor het voetlicht te mogen brengen. Het zal echt nog wel even duren voor die tweede bundel er is, maar er wordt met veel genoegen hard aan gewerkt. U treft in deze Wete een flink aantal verhalen aan. Natuurlijk de vaste bij dragen van Frans Broeksma: Walcheren in Woord en Beeld en De Kleine Monumenten. Ook is er een aantal bijdragen die men kan zien als reakties op vorige artikelen o.a. van mevr. v.d. Putte-Goethals uit Veere en van mevr. Chr. Keiler, de oud directrice van de bibliotheek aan de Molstraat. Zij heeft indertijd de hele 1

de Wete | 1983 | | pagina 3