omgeving aan de achterkant van de bibliotheek en de belendende percelen zien veranderen. Gelukkig heeft zij de oude situatie vastgelegd op een aantal prachtige foto's. Eén daarvan vindt u in deze Wete met het door haar geschreven bijbehorend verhaal. Een oude schoolplaat met een voorstelling van de Vlissingse haven heeft de heer Van Leeuwen uit Roosendaal in de pen doen klimmen en een aantal aardige herinneringen doen oproepen. Jeugdherinneringen vindt u ook in het eerste gedeelte van het stropersdagboek van de heer Polderman uit Middelburg. Het verhaal speelt zich af rond Vrou wenpolder omstreeks de eeuwwisseling. Op eenvoudige manier heeft de schrijver getracht het leven van mens en dier, zoals dat in die kringen in die tijd zich afspeelde, te beschrijven. We hebben hem zoveel mogelijk op zijn wijze aan het woord gelaten en in de komende Wetes zult u telkens een aflevering hiervan aantreffen. Wat u zult missen is de indertijd aangekondigde bijdrage van de heer Jilleba over het Zeeuwse woonhuis. De wijze waarop hij het geplaatst wilde zien in de Wete was erg moeilijk te verwezenlijken en hij heeft daarop besloten het in boekvorm te laten uitgeven. Dit zal in het voorjaar gebeuren bij de uitgeverij Walburgh te Zutphen. Geïnteresseerden kunnen het dan via de boekhandel in bezit krijgen. Dokter van Dijk heeft het deze keer zelfs gepresteerd om een 'Dijkje' op verzoek te maken en velen zullen het met plezier lezen, evenals zijn andere bij dragen. Al met al weer een Wete met heel wat heemkundige oude en nieuwe wetes- waardigheden. Zaken die ons bezig houden en interesseren en die we graag via De Wete doorgeven en vastleggen voor later. Heemkunde is iets dat altijd belangstellenden zal hebben. Het initiatief van de 'Werkgroep lokale geschie denis Vlissingen' verdient dan ook veler belangstelling. Voor de leerlingen op de Vlissingse scholen de plaatselijke geschiedenis tot een levende ervaring te maken, waarbij gebruik gemaakt zal worden van bronnenmateriaal uit o.a. museum en archief zou navolging moeten krijgen in alle Walcherse gemeenten. Het zal het vak geschiedenis levend maken en de belangstelling voor de naaste omgeving doen toenemen. Door op deze wijze de geschiedenis aan te bieden zal er stellig een nieuwe generatie heemkundigen zich aandienen. Als variant op een beroemd gezegde zou men hier kunnen stellen: Een heemkundige kring die leeft, bouwt aan zijn toekomst. J.L. In deze Wete treft u een accept-girokaart aan, waarmee u uw contributie over 1983 aan ons kunt overmaken. Wilt u een en ander s.v.p. zo spoedig mogelijk in orde maken? Wanneer u uw contributie over 1982 tot nu toe verzuimde te voldoen, dan vindt u ook daarvoor een accept-giro bijgesloten en wij ver zoeken diegenen die dat verzuimden vóór 1 april a.s. de bedragen te storten, daar wij anders genoodzaakt zijn de toezending van De Wete aan u te moeten stopzetten. L.d.VI. 2

de Wete | 1983 | | pagina 4