Renovatie 'Oud Goed V| in Vlissingen is nu zeke I* Zorgeloze RUIME MEERDERHEID BEWONERS AKK T entoonstellingen en verkopen Rode Kruis in Middelburg Vrouwencontactgroep Arnemuiden DINSDAG 26 APRIL 1983 VLISSINGEN - De renovatie van het complex 'Oud Goed Wonen' in Vlissingen gaat definitief door. Bijna 180 bewoners van dit 239 woningen tellende complex van de woningbouwvereniging 'Goed Wonen' reageerde positief op de renovatieplannen. Daarmee is voldaan aan de eis van de rijks overheid dat zeventig procent van de bewoners met renovatie moet instemmen, wil het project in aanmerking komen voor rijkssteun. De werkzaamheden aan het complex, dat wordt begrensd door Schuitvaartgracht, Eedestraat en Sottegemstraat, zullen vermoedelijk in november begin nen. Als alles volgens schema verloopt is de renovatie - kosten ongeveer 60.000 gulden per woning - 1987 voltooid, Dc woningstichting Basco wil gelijk met de reno vatie van 'Oud Goed Wo nen' de uitvoering ter hand nemen van groot onderhoud aan 143 huizen in dc in Vlissingen als 'Tuinstad' bekend staande wijk. Deze woningen, gelegen tussen Irislaan, Anjelierenlaan, Bloe- menlaan en Hyacinthcnlaan, zijn ei gendom van dc woningbouwvereni ging 'Gemeenschappelijk Belang', net als 'Goed Wonen' aangesloten bij Bas- Vertegenwoordigers van de woning stichting Basco hebben, sinds de bewo nersbijeenkomst van eind maart, alle bewoners die toen nog niet of afwijzend hadden gereageerd, bezocht om de plannen nog eens uiteen te zetten. Uit eindelijk reageerden 177 bewoners posi tief op de plannen. 23 bewoners bleken tegen renovatie. ..Daarvoor zijn ver schillende redenen aan te voeren al dus drs J. P. M. Jansen van de woning stichting. „Een aantal van hen over weegt toch al om naar een andere wo ning: toe te gaan en er is bijvoorbeeld ook iemand die renovatie helemaal niet nodig vindt". Van 36 bewoners kreeg men geen enkele reactie, omdat zij om uiteenlopende redenen voor langere tijd afwezig zijn. „Dat speelt ons nu ook een beetje parten bij het onderzoek naar wat er in de huizen moet gebeu ren", aldus de heer Jansen. Architec tenbureau Jobse BV uit Vlissingen is daar op 19 april mee begonnen. Bedoe ling van dat onderzoek is vast te stellen wat in elke woning moet worden ge daan. Een groot aantal bewoners heeft namelijk zelf voorzieningen aange bracht, die nu ook in het renovatieplan zijn opgenomen. „We bekijken nu of we die voorzieningen van de bewoners kunnen overnemen", aldus de heer Jan sen. Het merendeel van de bewoners wil terug in de oude woning na voltooiing van de renovatie, zo blijkt uit de reac ties. De bewoners worden voor de duur van de renovatie ondergebracht in wissel woningen. Voor directeur A. Raas van Basco staat vast dat de enige mogelijk heid daarvoor ligt in het gebruik van tijdelijke woningen, kant-en-klare een heden die in één dag kunnen worden opgebouwd. Welk type men daarvoor zal aanschaffen is nog niet bekend. „We moeten eerst nog bij het ministerie van volkshuisvesting aantonen dat er voor ons geen mogelijkheden zijn binnen het totale Vlissingse of ons eigen woningbe stand". aldus de heer Raas. De plaats waar de wisselwoningen moeten komen staat inmiddels wel vast. „We hebben overeenstemming bereikt met de ge meente over het terrein tussen de In dustrieweg en de huizen aan de Paul Krugerstraat". De renovatie van 'Oud Goed Wonen' wordt in groepen van twaalf huizen aangepakt. Vier weken na het begin van de werkzaamheden aan een groep, begint men aan de reno vatie van de volgende twaalf huizen. Per huis neemt het werk ongeveer acht maanden in beslag, zo luidt de verwach ting. Het hele project moet, als alles vol gens schema verloopt, in de eerste maanden van 1987 zijn afgerond. v a h ni vc wc nei ..In geld unieke rest, van Raas. „De vlc ten aangepakt w. lijden hebben geh„ Misschien is dat aan. geld beschikbaar te stelle ke herhuisvesting". Dit pro., wel gelijk lopen met de renov 'Oud Goed Wonen' en op ongevèt zelfde tijdstip zijn afgerond. „Volkshuisvesting in Middelburg heeft de wens te kennen gegeven dat dit pro ject in combinatie met 'Oud Goed Wo- MIDDELBURG - De vrijwillige welfare van het Nederlandse Rode Kruis houdt vandaag (dinsdag) en morgen (woens dag) tentoonstellingen en verkopen. De eerste verkoping wordt vandaag (dins dag) gehouden in het bejaardentehuis S werfrust aan de Laurens Stommesweg in Middelburg. Morgen (woensdag) ge beurt dat in het bejaardentehuis Ter Veste aan de Seissingel in Middelburg. Beide verkopingen duren van twee tot vier uur 's middags. De te koop aange boden artikelen zijn vervaardigd door bejaarden, gehandicapten en chronisch zieken van de afdeling Middelburg en omstreken van het Nederlandse Rode Kruis. Vlijt en Volharding in Oost-Souburg huldigde jubilarissen OOST-SOUBURG De muziekver eniging 'Vlijt en Volharding' in Oost- Souburg gaf een stuiverconcert, waar voor veel belangstelling bestond. Tij dens het concert werden Lambert Pre- voo (25 jaar muzikant) en Kees Melief- ste (65 jaar muzikant) gehuldigd door KNF-vertegenwoordiger Van Wallen burg Voorts was er een optreden van het quintet 'Ad Hoe'. ARNEMUIDEN - De vrouwencontact groep in Arnemuiden houdt woensdag 27 april een koffiecontactmorgen in ver enigingsgebouw De Ame in Arnemui den. Mevrouw J. Dingemanse spreekt over gezichtsverzorging. Tevens geeft zij een demonstratie. De bijeenkomst begint 's morgens om kwart over negen Er is kinderoppas. Zomers ensemble. In fraaie polyester strukt uurstof. Geheel gevoerd. Losse strik- ceintuur. Perfekte af- aus uit: wit/

de Wete | 1983 | | pagina 16