WETES-W AARDIGHEDEN De lente is weer al een aardig stukje op weg, maar het nieuwe geluid dat elke lente met zich meebrengt zult u in deze Wete nog niet aantreffen. Deze eerste zin zal echter voor de meesten van u enigszins raadselachtig klinken. Daarom maar direkt enige aanvulling. Het geluid van ondergetekende zal na deze Wetes-waardigheden niet meer in uw lijfblad klinken. Op de in april te houden jaarvergadering, waarvan u in deze Wete de agenda aantreft, zal het bestuur ter vervanging van enkele aftredende bestuursleden o.a. de heer J. den Hollander uit Middelburg ter verkiezing voorstellen. De heer Den Hol lander, die op diverse terreinen heel wat bestuurlijke ervaring heeft en die bovendien over flink wat vrije tijd beschikt, heeft zich bereid verklaard het secretariaat over te willen nemen. Vandaar dat u waarschijnlijk de volgende Wetes-waardigheden in een andere toonaard zult aantreffen, want het is nu eenmaal zo, dat ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is. Mijn zwanenzang wil ik beslist niet droef laten klinken, maar zeven jaar werken aan de geboorten van 28 Wetes is niet altijd even gemakkelijk geweest. Toch ben ik er nu zo mee verweven dat het in de komende periode best wel een vreemd gevoel zal geven er niet meer bij betrokken te zijn. Onze vorige penningmeester zou u daar ook wel iets over kunnen zeggen. Het bestuurslid maatschap van de H.K.W. heb ik altijd ervaren als een heel plezierige vrije tijdsbesteding bij mijn toch wel drukke werkzaamheden. In de komende jaren zullen die werkzaamheden echter dermate toenemen, dat ik het niet meer verantwoord acht om het secretariaat te blijven doen. Als ik over een aantal jaren met mijn schooltje in wat rustiger vaarwater zal zijn gekomen, zal ik, indien het nodig is, graag weer meedoen. M.b.t. de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering vindt u in deze Wete de agenda, het financieel verslag over 1982 en de begroting 1983. De uitgebreide toelichtingen op de laatste twee zaken ontvangt u ter vergadering. Van de verschillende vaste medewerkers zijn er deze keer weer bijdragen, waarbij opgemerkt dient te worden dat Walcheren in Woord en Beeld tot stand gekomen is in samenwerking met de heer Beimers. Van dokter Van Dijk deze keer geen 'Dijkjes', maar een verhaal uit zijn oorlogsdagboek over het bombardement van de dijk tussen Veere en Vrouwenpolder. Het is een boeiend verslag dat nog nooit eerder is gepubliceerd en waarvoor buiten onze Kring ook al ruime belangstelling bestond. Kleine monumenten mogen zich de laatste tijd in steeds meer belangstelling verheugen. Dat is onder meer gebleken uit het bericht dat de gemeente Vlissingen de z.g. Vrijdomspaal uit 1567, een grenspaal op de hoek van de Koudekerkseweg en de Vrijdomsweg, wil laten restaureren. Degenen uit onze vereniging die zich met kleine monumenten bezighouden, verheugen zich bijzonder als zulke zaken de volle aandacht krijgen. Het is een algemene erkenning van de waarden van zulke monumenten en dat doet heemkundigen goed. De bijdrage van de commissie kleine monumenten in deze Wete is erg interessant. Hun bedoeling om uw belangstelling te wekken, zal deze keer zeker lukken en zeker ook vragen oproepen, en u weet het, laat dat de Wete dan weten! De bijdragen over het Luthers Weeshuis te Middelburg en over de Joodse 1

de Wete | 1983 | | pagina 3