Onze penningmeester leest het financieel wel en wee van de vereniging voor. De kascommissie heeft alles nagekeken en in orde bevonden. In de kascom- missie voor het volgend jaar wordt benoemd de heer Kareis, terwijl de heer Roose bereid is nog een jaar te blijven zitten. Op de begroting voor 1983 komt als grootste post naar voren de uitgaven voor de Veldnamen van Biggekerke en Zoutelande. Ook aan de gemeente Valkenisse is om subsidie gevraagd. Bestuurswisselingen: Frans van den Driest is aftredend en, zij het na enige aarzeling, herkiesbaar. Hij is een onmisbare schakel in het bestuur en we zijn erg blij, dat hij wil blijven. Franse stopt wegens drukke werkzaamheden. In zijn plaats wordt voorgesteld mevrouw Jasperse-Hoogerheide te Middelburg, onze administratrice. Jan Louwerse heeft het met zijn school te druk en wil met het secretariaat stoppen. Hij blijft in de redactiecommissie van De Wete. Jan is vanaf 1977 secretaris geweest en toen waren we een vereniging met 300 leden. Veel van zijn vrije tijd heeft hij in de H.K.W. gestopt en hij wordt hiervoor heel hartelijk bedankt. Gelukkig heeft Jan voor een opvolger gezorgd, maar ook voor een probleem, want hij wilde absoluut geen cadeau's, bonnen of dergelijke. Wij vonden dat we hem zo niet konden laten gaan en hebben voor zijn vrouw voor een bloemetje gezorgd: een stamfuchsia of wel belleboompje, omdat we graag nog eens aan de bel op de Herengracht willen trekken en vergeet-me- nietjes er omheen, waarvan de betekenis voor zichzelf spreekt. Het is wel in de smaak gevallen. Jan Louwerse kon zijn opvolger, de heer Den Hollander, zeggen, dat het een fijn bestuur is om mee te werken. De heer Den Hollander en mevrouw Jasperse worden in hun nieuwe functie welkom geheten en we hopen, dat we gezellige bestuursvergaderingen blijven houden. Onze nieuwe secretaris dankte voor het vertrouwen, dat we zo blindelings in hem gesteld hadden. Hij is voorzitter geweest van de Stichting Kapel van Sint Maarten, heeft voor ons werk veel belangstelling en ook tijd om het vele secre tariaatswerk te doen. Bestuursbeleid: Wij hebben op de begroting een uitgavenpost van 400, meer voor kosten van bijeenkomsten en excursies. Het bestuur wil liever geen verhoging van de contributie en stelt daarom voor de entreeprijs voor bijeen komsten en excursies te verhogen van 1,naar 1,50. Ook zou het aantal bijeenkomsten en excursies kunnen worden verminderd. De vergadering was het met deze verhoging niet eens, omdat degenen, die onze bijeenkomsten be zoeken er dan eigenlijk voor gestraft worden en meer moeten gaan betalen. Dan maar liever verhoging van de contributie van 17,50 naar 18,00. Het voorstel wordt na deze discussie teruggenomen door het bestuur, met de mede deling, dat iedereen natuurlijk vrij is om meer dan 1,in de collectezak te stoppen. Frans van den Driest doet verslag van het werk van de Veldnamencommissie. Biggekerke en Zoutelande zijn verzameld en de kaarten zijn getekend. De commissie is bezig met de veldnamen van Veere, Gapinge en Serooskerke. Peter Sijnke vertelt een en ander over een gehouden vergadering van de Fede ratie van Heem- en Oudheidkundige Kringen in Zeeland. Deze Federatie leed 8

de Wete | 1983 | | pagina 10