een slapend bestaan. De Zeeuwse Cult. Raad wil de boel wakker schudden. Er zijn 6.500 leden van Kringen in Zeeland. Bepaalde zaken, zoals Kleine Monumenten, Veldnamen e.d. zouden gebundeld kunnen worden en men zou veel van eikaars werk kunnen leren. Wij hebben ook toegang tot de vergaderingen van de Vereniging voor Dialec- tenonderzoek, enz. Eikaars vergaderingen aankondigen is een bijna onmoge lijke zaak. Frans Broeksma en Iz. Franse zijn begonnen met de kleine monu menten van Koudekerke. Regelmatig hopen zij in De Wete de aandacht op deze monumenten te vestigen door het plaatsen van een foto met bijpassend verhaal. Het archiefonderzoek is erg moeilijk. Het werk van de 'Vadercommissie' gaat door. Er is contact met de familie Vader en er zijn nog schriften met verhalen voor ons. Wij hopen, dat er nog een boekje in de geest van 'k Gaen ik 'n stikje schrieve" komt. Jan Vader heeft destijds ook gepubliceerd in Neerlands Volksleven. Dit blad is ter ziele. Wij zitten een beetje met de auteursrechten en de vraag of wij in dit blad gepubliceerde verhalen in ons boekje over kunnen nemen. Onze vereniging kent geen erelidmaatschap en wij willen dit graag in het Huis houdelijk Reglement opnemen. De aanwezigen geven hiervoor toestemming. Tot slot dankte de heer Joustra iedereen voor zijn of haar medewerking aan deze avond. Na de pauze vertoonde onze penningmeester dia's van oude prentbriefkaarten van Middelburg, die mevrouw De Vlieger van commentaar voorzag, af en toe aangevuld door mensen uit de zaal. Deze dia's waren beschikbaar gesteld door mevrouw Adriaanse, waarvoor haar een boekje van Jan Vader werd overhandigd. Voor mevrouw De Vlieger was er een bloemetje. Leny Sinke - Boone Thans bij ons uitverkocht. Bij de boekhandel nog een enkel exemplaar. (De redaktie) DIJKJE 'Und wir fahren, und wir fahren, und wir fahren gegen Zouteland'. Ze zongen natuurlijk'Engeland', dat weet U nog wel, maar het werd Zouteland; ik zal U vertellen waarom. In oktober 1940 werd het steeds duidelijker dat de invasie in Engeland moest worden uitgesteld. Het was de Duitse Luftwaffe nog steeds niet gelukt de Britse R.A.F. uit te schakelen en de herfststormen stonden al voor de deur. En daarom gingen de tientallen vrachtschepen, die op de Reede van Vlissingen waren geconcentreerd, weer naar huis en de honderden Rijn-aken die in de Binnenhaven en in het Kanaal door Walcheren klaar lagen als Iandingsboten, vertrokken weer in de richting Veere. Onverwacht werd half oktober 1940 het vredige Zoutelande opgeschrikt door 9

de Wete | 1983 | | pagina 11