WETES-W AARDIGHEDEN Of met de komst van Uw nieuwe secretaris er in deze rubriek ook een nieuw geluid zal weerklinken, zult U moeten afwachten. Het nieuwe geluid waar m'n voorganger, de onvolprezen heer J. Louwerse, op duidde, zult U in ieder geval niet vinden in de inhoud van deze rubriek. Die zal n.l. ongeveer hetzelfde blijven, zij het dan dat het bestuur graag wil dat we hier even terugkomen op gehouden excursies of lezingen. In de eerste plaats mag ik herinneren aan de op 27 april j.l. goed bezochte ledenvergadering. Het verslag daarvan, alsmede het jaarverslag 1982, vindt U in deze Wete. Gebruikelijk is het in onze kring om de zaterdag na Hemelvaartsdag, dit jaar was dat 14 mei, een wandeling te maken door de duinen van Oranjezon. Het was voor mij de eerste keer dat ik meeging. Uitgerekend die ene zaterdag morgen was het toen stralend weer. Iedereen die er was (en we waren met zo'n 35 mannen en vrouwen) heeft mede daardoor genoten van al het schoons dat te horen en te zien was. Met grote deskundigheid vertelde ons Frans van den Driest op 11 juni j.l. over 'zijn' Serooskerke. Vooral de kerk en 'Welgelegen' kregen uiteraard veel aan dacht. Het was eer. goed bestede morgen voor de ruim 50 belangstellenden. In deze Wete vindt U het laatste artikel over de Tram. Daarom moet het vervolg van het stropersdagboek even in portefeuille blijven. In de 'Verzameling Van Wallenburg' vonden we een interessant artikel over de poorten van Middelburg, dat Peter Sijnke met nog wat gegevens over de Middelburgse Koepoort aanvulde. Nu we het toch ever Middelburg hebben, de heer W. Vader, zoon van de schrijver van onze beststeller 'k Gaen ik 'n stikje schrieve", zond ons een bijdrage over de gebeurtenissen rond Middelburg op 17 en 18 mei 1940, die wij U niet willen onthouden. Naast wat luchtigheden vindt U de vaste rubrieken 'Walcheren in Woord en Beeld' en 'k 'eleze". Tenslotte moge ik Uw aandacht vragen voor een waardevolle aanvulling op een gegeven in het boekje 'De Veldnamen van Koudekerke' en op de aankon digingen en oproepen die in dit blad staan vermeld. De redaktie meent U in dit nummer een grote verscheidenheid van stof voor te zetten en wenst U veel leesplezier. J.d.H. 1

de Wete | 1983 | | pagina 3