VERSLAG LEDENVERGADERING fam. Vader zijn van dien aard, dat wij ook in de komende tijden uit de nagelaten werken van J. Vader zullen mogen blijven publiceren. Ock de andere uitgaven worden nog regelmatig verkocht. Verschillende zijn geheel of bijna uitverkocht. In 1983 hopen we weer met enkele andere uitgaven op de markt te komen. Daarbij denken we allereerst aan de Veldnamen van Bigge- kerke en Zoutelande, waarvan de voorbereidende werkzaamheden in een ver gevorderd stadium zijn. Hopelijk zullen we voor deze uitgave weer een beroep kunnen doen op het Anjerfonds Zeeland, welk fonds ook een garantie lening heeft verstrekt voor de verhalenbundel van J. Vader. Het bestuur is in 1982 een aantal malen in vergadering bijeen geweest. De werkzaamheden van de diverse kommissies krijgen daarbij ruime aandacht. In elke kommissie is een aantal bestuursleden vertegenwoordigd. Het bestuur heeft besloten om in het vervolg wat frekwenter te gaan vergaderen in verband met de toename van werkzaamheden door de groei van de vereniging. Het nieuwe verenigingsjaar Is weer ai enkele maanden oud. We hopen dat we op dezelfde wijze door zullen kunnen gaan als het voorgaande jaar en zullen daartoe zeker in staat zijn als U als leden ons Uw steun verleent op de door U mogelijke wijze. HEEMKUNDIGE KRING WALCHEREN 27 april 1983 De voorzitter kon op deze jaarvergadering ongeveer 40 aanwezigen welkom heten. Hij was blij met deze opkomst. Op 1 januari 1983 telde onze vereniging 700 leden en dankzij mevrouw Jasperse loopt deze toch wel omvangrijke ledenadministratie voortreffelij k In dit verenigingsjaar hebben wij het boekje van Vader uitgegeven. 1000 Exemplaren waren binnen 4 weken verkocht. 500 Zijn er herdrukt en ook van deze stapel is de bodem in zicht Het boekje van de Veldnamen van Biggekerke en Zoutelande ligt praktisch klaar voor de drukker. Er is een geeitje op komst over de garnalenvangst. Conclusie: De Heemkundige Kring is springlevend. Ingekomen stukken waren er niet. Er was bericht van verhindering van de heer Sasburg. De notulen van de vergadering van 10 juni 1982 gaven geen aanleiding tot opmerkingen. Jan Louwerse leest voor de laatste keer zijn jaarverslag voor. Naar aanleiding hiervan werd gevraagd of er contact is met de leden buiten Zeeland. Er is via de heer De Meij contact met Zeelandia in Utrecht. Het Anjerfonds geeft ons 2.000,subsidie voor de Veldnamen van Bigge kerke en Zoutelande. Het bedrag van 2.500,destijds ontvangen voor het werk van Jan Vader, moet terug naar het Anjerfonds, omdat het boekje is uitverkocht. 7

de Wete | 1983 | | pagina 9