IN MEMORIAM J.S. HOEK laatste tijd, geen zorgen te maken. Tijdens de excursie naar de Oostkerk in Middelburg op 26 augustus j.l. waren maar liefst ruim 90 belangstellenden aanwezig. Hoogtepunten waren: een korte inleiding over het orgel, gevolgd door een zeer uitvoerige demonstratie van het instrument (als dat zo genoemd mag worden), een bezichtiging van het orgel en een bezoek, in kleine groepjes, aan de koepel van de kerk. Voorwaar een goede avond. Het gebouw Noordbolwerk 35 te Middelburg werd enige tijd geleden afge broken. Een gebouw met een geschiedenis. Ons bestuurslid P. Sijnke schrijft erover in deze Wete. Tevens van hem wederom een boekbespreking in de rubriek 'k 'eleze. Nu we het toch over Middelburg hebben: de heer M. Polderman uit Goes filosofeerde wat over de Spijkerbrug in onze provinciale hoofdstad. Hij stelde wat vragen die hij in deze Wete al beantwoord krijgt. In de vaste rubriek, zoals U weet verzorgd door de heer F. Broeksma, 'Walcheren in woord en beeld', een artikel over een gevelsteen in Westkapelle. Tenslotte moge ik U nog wijzen op het vervolg van het 'Stropersdagboek' en op de aankondigingen en mededelingen. Veel genoegen met dit nummer van Uw 'verenigingsorgaan'. dH. Op 11 augustus j.l. overleed te Middelburg op 87-jarige leeftijd de heer J.S. Hoek. Na zijn aftreden als wethouder van Onderwijs en Financiën van Middelburg werd hij door B en W van deze gemeente benoemd als conservator van wat was overgebleven van het, bij het bombardement, verwoeste oud-archief. Door zorgvuldig naspeuren, aanschaffen, ordenen en het leggen van contacten legde hij de grondslag voor wat nu het Gemeentelijk Archief is. Bij de oprichting van de Heemkundige Kring Walcheren was hij een der eersten die zich als lid opgaf en tot het laatste toe mochten wij profiteren van de uitgebreide kennis, die hij zich van de geschiedenis van Middelburg en alles wat daarmee verband houdt, had verworven en die hij gaarne overdroeg. Wanneer er een beroep op hem werd gedaan, was hij steeds bereid de vrager van een overvloed van informatie te voorzien. Vele artikelen verschenen van zijn hand, waarvan De Wete er enkele mocht publiceren, o.a. 'Het Bagijnhof' (Wete 19, jaargang '76) en 'Het Schuttershof van d'edele hantboog' (Wete 9 en 10, jaargang '73). Met hem is een zeer gewaardeerd lid heengegaan en velen van ons zullen hem node missen. In Wete no 6, jaargang 1972 is van de hand van de heer Van Leeuwen een levensbeschrijving van de heer Hoek gepubliceerd. 2

de Wete | 1983 | | pagina 4