NOGMAALS: BIJ DE VERDWIJNING VAN EEfc'M [De Wete, jaargang 12, nr. 4, blz. 13 e.v.] Wegens plaatsgebrek moest een tekening, voorstellende de voorgevel volgens de situaties in 1932 en 1949 vervallen. Omdat er enkele reacties op het artikel kwamen die we U beslist niet willen onthouden, hebben we tevens gelegenheid om bovenbedoelde situatietekening alsnog te plaatsen. De reacties dan. De heer J.P. Luteijn uit Vlissingen schrijft: 'De heer Sijnke veronderstelt, dat de buitensociëteit verhuisde naar een terrein aan de Tramsingel, de huidige Vlissingsesingel. Dit klopt niet, daar op die plaats nooit een buitensociëteit of theetuin geweest is. Wel bevond zich achter de huizen van de Langevielesingel een speeltuin, de 'Buitentuin', met een klein zaaltje voor bruiloften en partijen. Dat was de speeltuin van de familie Van Hoeve. De heer Van Hoeve was hofmeester op de boot van Wolphaartsdijk naar Zierikzee en werd gedood bij een beschieting van die boot in de laatste oorlog. Dat deze 'Buitentuin' niet bedoelde buitensociëteit geweest is, weet ik zeker, daar onze achtertuin (ik woonde destijds op de Langevielesingel 90, de Langevieleweg was er nog niet) aan die speeltuin grensde. Het lijkt me veel waarschijnlijker, ook al door destijds met verschillende Zand-bewoners, dat de buitensociëteit verhuisde naar het café-restaurant 'Pax Intrantibus' op de hoek van het pleintje aan het begin van wat nu de Oude Koudekerkseweg heet en de Langevielesingel. Daar was ook een tuin bij, waarin, volgens bovenbedoelde bewoners, bij mooi weer 22

de Wete | 1984 | | pagina 24